kısa yollar Giriş
icon
icon
Sabah uyanır uyanmaz bir bardak su için

Önümüzdeki 8 saat boyunca sıvı içmediğinizi hayal edin. Bu imkansız olurdu, değil mi? Eh, vücudun uyurken yaptığı şey tam olarak bu. Bu nedenle sabahları sadece bir şeye odaklanmak çok önemlidir – bir bardak su içmek

 

Siz uyurken vücudunuz susar, çünkü çalışmak için sıvılara ihtiyaç duyar. Uyurken, bu aynı zamanda vücudunuzun gün içinde biriktirdiğiniz atıkları detoksize ettiği ve filtrelediği zamandır.
Japonya’da, uyandıktan hemen sonra içme suyu popüler bir ritüeldir. Onlar iyileşmek ve epilepsi, bronşit, astım, ishal, kusma, idrar hastalıkları ve böbrek hastalıkları, adet bozuklukları, diyabet, menenjit, artrit, baş ağrısı, göz hastalıkları ile başa çıkmak için yardımcı olabilir ve hatta sağlıklı bir ağırlık ile baş yardımcı olabilir inanıyoruz.
Sabahları içme suyu en hoş şey olmasa da (çoğu insan çay veya kahve tercih eder), vücuda fayda sağlayabilir.
Sabahları su

Yukarıda belirtildiği gibi, vücut uyurken gün boyunca biriktirdiğiniz toksinleri filtreler. Uyanma anında tüm bu israfı arıtmak için vücutta çok fazla su kalmaz, bu yüzden uyandığınız anda vücudu sıvılarla (tercihen suyla) doldurmak böbreklerinize, sisteminize yapışan toksinleri yok etmek için gerekli sıvıyı verecektir.
Ayrıca metabolizmanızı da güncelleyeceksiniz. Aslında, büyük, soğuk bir bardak su içtikten sonra (eğer ayrıntıları bilmek istiyorsanız – 500 ml), uyandıktan sonra, metabolizma bir saat içinde% 30 oranında aktive olur!

Beyninizin% 75 su olduğundan bahsetmeyin. Yeterince nemli olmadığınızda, beyniniz daha az yakıtla çalışır ve inanılmaz derecede tükenmiş hissedebilir veya yorgunluk veya ruh hali dalgalanmaları yaşayabilirsiniz. İçme suyu da sindirimi daha az tüketmenize ve iyileştirmenize yardımcı olacaktır (özellikle yemekten önce 20 dakika içtiyseniz). Bu gereksiz atıştırmalıkları önleyebilir ve daha uzun süre hissetmenizi sağlar.
Dehidratasyon belirtileri şunlardır:

Artan susama
Kuru ağız ve şişmiş dil
baş dönmesi
Çarpıntı (kalbin atladığı veya çaldığı hissi)
karışıklık
gevşeklik
bayılma
Ter atmak
Azalmış idrara çıkma
Sabah uyandığında ve yukarıdakilerden herhangi birini yaşarsanız, vücudunuzun daha fazla suya ihtiyacı olduğuna dair bir işarettir. Ayrıca, ilk kalktığınızda idrarınızın rengine dikkat edin ve banyoya gidin. Parlak sarı ise, vücudunuzun suya ihtiyacı var. Aslında, gün boyunca idrarınızın rengine bakmak, yeterince su içip içmediğinizi değerlendirmek için harika bir yoldur.
Sabah ne kadar suya ihtiyaç var?

Sabahları 1 litre su içmek için bulduğum en iyi yol, yatağımın yanındaki camı terk etmek, böylece uyandığım anda içerim. Bu, özellikle biraz halsiz ve hala uykulu hissettiğinizde su içmek için basit bir hatırlatmadır.
İlk öğün başlamadan en az 45 dakika önce 1 litre su içmek tavsiye edilir. Ve sonra her yemekten önce aynı miktarda (benim için, önce kahvaltı, öğle ve akşam yemeği önce 1 litre ve daha sonra bir litre ya da bir litre ya da öylesine – ya da 3.5-4 litre toplam yatağa gitmeden önce) .

Sabahları bol miktarda su kullanarak problem yaşarsanız, bir bardakla başlayın ve her gün içtiğiniz su miktarını yavaşça artırın. Yani, ilk sabah 1 bardak içtiyseniz, ertesi sabah 2 bardak iç ve böylece 4 bardak içene kadar.
Vücudunu dinlediğinizden emin olun. Sıklıkla su içmeyi unutuyoruz ve sadece yemek yiyoruz – daha sık değil, susuz, açlık hissetmiyoruz, bu yüzden yemeye başlamadan önce yeterince su içtiğinizden emin olun!

Yazı admin Tarafından 26.03.2018 Tarih, Saat 5:32 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
728x90 reklam alanı
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir