2. el telefonlarda rekor yükselme

2. el telefonlarda rekor yükselme

2. el telefonlarda rekor yükselme

Dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden IDC’nin hazırladığı yeni rapora göre, millet kullanılmış ve yenilenmiş akıllı telefonlara yönelmiş durumda. 2020 yılında 225 milyondan pozitif kullanılmış zeki telefon satışı gerçekleşirken, bu rakamın 2024 yılında 352 milyon adede ulaşması öngörülüyor.

Bu pazardaki çoğalma, bilhassa 2020 yılında oldukça artmış durumda. Zira 2019 yılına kadar yüzde 9.2’lik bir çoğalma yaşanırken, 2024 yılına dek bu rakamın katlanarak artması hayret verici olmayacak.

Hem tamir edilmiş keza kullanılmış cihazlardan oluşan bu havuzun, piyasaya sürülen yeni zeki telefonlar karşısında büyük bir performans gösterdiğini göze çarpan eden IDC, her şeyde olduğu gibi bunda da COVID-19’un etkilerinin görüldüğünün altını çiziyor. Küresel çapta ekonominin sarsılmasıyla beraber bu pazar büyürken, IDC’nin gelecek tahminlerine de bakarsak, bu alandaki alışveriş gelecek yıllarda da önemli ölçüde kalmayı sürdürecek. Buna dahası her yeni telefon modelinin eskisinden daha pahalı olması eklenince, ikinci el telefon satışlarının artmaması için bir niçin değil.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 28 defa

Kategori: Teknoloji

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50