AOC oyunda 1 numara

AOC oyunda 1 numara

AOC oyunda 1 numara AOC oyunda 1 numara… Context’in son piyasa rakamlarına kadar, 2020’nin üçüncü çeyreğinde, Avrupa çapında -120 Hz ve üstü- oyun monitörleri pazar payında bir kez daha %27 ile birinci sırada olduğunu ve geçen sene, 2019’un üçüncü çeyreğinde elde ettiği lider konumu sürdürdüğünü duyurdu.

Keza, IDC Quarterly Gaming Tracker (Çeyrek Bazlı Oyun İzleme) 2020 ikinci çeyrek rakamlarına göre, AOC dünya çapında oyun monitörleri alanında en yüksek pazar payına da (%20) sahip. Oyun monitörü, 100 Hz ve üstü onarım oranına sahip monitör olarak tanımlanıyor. Bu oran, rekabetçi oyuncuların rakiplerini yenmelerini sağlayacak en süratli ve en akan deneyim için zorunlu.

21.5 inçten 49 inçe değin monitör ölçülerinde, çeşitli görüş oranlarında (16:9, 21:9, 32:9) değişen, Full HD’den Ultra HD ve ötesine (5120×1440) çıkan çözünürlüklerde, 240 Hz’e meydana çıkan yenileme oranları ve 0.5 ms kadar düşük tepki sürelerine sahip geniş bir oyun monitörü portföyü sunan AOC, her cins bütçe ve ihtiyaçtan kullanıcıya göre bir oyun monitörü sunuyor.

Oyun monitörü piyasası son çeyrekte tez büyüdü. Bir önceki yılın benzer çeyreğine kıyasla satılan bütün oyun monitörleri hacminde %126’lık yükselme kaydedildi.

2014’te ilk oyun monitörünün ve 2016’da birinci derslik oyun markası AGON’ un piyasaya çıkmasından bu yanlamasına, AOC bu alanda yeni bir oyuncu yok ve oyuncuların heves ve isteklerini anlıyor. AOC, aynı zamanda başarılı e-spor organizasyonu G2 Esports ile ortaklık kurdu ve arasında Red Bull ve ESL turnuvalarının da bulunduğu Avrupa’nın dört bir yanına gerçekleştirilen farklı alanlara yönlendirilmiş oyun organizasyonlarına sponsor olarak oyun monitörlerinin en elit oyuncularının sahnesine bile uygun olduğunu kanıtladı.

AOC oyunda 1 numara

AOC’nin büyük başarısına etki eden faktörler aralarında, geçen yıl piyasaya çıkartılan ödüllü G2 serisi bulunuyor. Bu süratli, oyuncuların onayını aldı ve aralarında 144 Hz onarım hızına ve canlı bir IPS paneline sahip, 24 inçlik 24G2U modeli ile “En İyi Oyun Monitörü” ve “En İyi, Bütçe Dostu Oyun Monitörü” gibi ödüllerin de bulunduğu o kadar fazla ödül kazandı.

Avrupa’da AOC, 2019’un üçüncü çeyreğindeki % 23’lük lider pazar payını 2020’nin üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın benzer dönemine kıyasla %4 ve bir önceki çeyreğe (2020’nin ikinci çeyreğine) kıyasla %6 artırarak %27’ye yükseltti. Bu büyük başarı, aynı zamanda AOC’nin satılan monitör hacmini bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %167 gibi güzel bir oranda artırmasında da görülebilir. AOC bunları yaparken toplam piyasadaki büyüme, aynı dönem için %126 olarak kaydedildi. AOC, Avrupa ülkelerinin çoğunluğunda piyasada birinci konuma ulaştı, hatta bazılarında %49’luk, etkileyici bir pazar payı elde etti. 18 ülkede/bölgede AOC, oyun monitörleri alanındaki pazar payının %25’inden çok daha fazlasına sahip. Bu da, satılan her dört oyun monitöründen birinin bir AOC monitörü olduğu anlamına geliyor.

AOC oyunda 1 numara Avrupa Pazarlama & İş Direktörü Stefan Sommer şunları söyledi: “Son çeyrekte, Avrupa’da oyun monitörleri alanında bir çeyrekte sattığımız en yüksek hacmin satışını gerçekleştirdik. Bütün müşterilerimize çok teşekkür ederiz. Benzer trend bütün dünya için de geçerli, burada da bir numaralı oyun monitörü markası olduk. AOC olarak, ana cereyan AOC Gaming ve premium AGON markalarımız ile son teknoloji ürünü oyun monitörleri geliştirmeye devam ediyoruz ve konu oyun monitörleri olduğunda, bir defa daha müşterilerimizin birinci tercihiyiz.”

AOC 1 numara

Türkiye’de, oyun monitörleri piyasası 2020’nin üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %53 büyüdü.  AOC ise, benzer dönemde bu büyümeyi de geçerek hacmini %92 artırdı. Bir önceki çeyrek ile karşılaştırıldığında, AOC pazar payını %7 artırdı. 2019’un üçüncü çeyreği ile karşılaştırıldığında ise AOC’nin pazar payı, %7’lik bir büyüme gösterdi, bu nedenle 2020’nin üçüncü çeyreğinde %33 pazar payı ile birinciliğini korudu.

MMD ve AOC İtalya ve Türkiye Satmak Direktörü Berkay Doğan ise şunları söyledi: “AOC’nin oyun monitörleri portföyü, aynı anda hem müthiş bir layık hem de yüksek bir performans sunuyor, Türkiye’den müşterilerimiz de bunu çok takdir ediyorlar. Satış rakamlarımızı ve pazar payımızı %7 artırmayı başardık, ve segmentin üçte birini kapsayarak süregiden bir şekilde piyasa lideri olmayı başardık.”

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal Sohbet Mynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 952
Cevap bırakın