ARM CPU’lar Intel ve AMD’yi yutacak

ARM CPU’lar Intel ve AMD’yi yutacak

ARM CPU'lar Intel ve AMD'yi yutacak

ARM CPU’lar Intel ve AMD’yi yutacak… Apple’ın özel planlanmış ARM tabanlı M1 yongasının MacBook’larla piyasaya sürülmesinden bu yanlamasına büyük bir etki yarattığı açık. ARM CEO’suna kadar ise bu etki dalgası büyümeye devam edecek ve hatta Intel ile AMD’yi de gelecekte yutacak değin şiddetlenecek.

ARM CEO’su Simon Segars, ARM tabanlı işlemcilerin mobil dünyadan genişleyerek, Intel ve AMD’nin hegemonyasında olan PC arenasına gireceğini ve hatta x86 yongalarına tam anlamıyla meydan okuyabileceğine inanıyor. Yaptığı açıklamalarla bunu dile getiren Segars, bunu Apple M1 işlemcilerin başarısına bağlıyor.

Segars’ın bu heyecanı öyle de haksız sayılmaz zira ortaya meydana çıkan performans sonuçları ve akabinde ARM tabanlı silikonun öteki mobil PC üreticileri ile anılması bu heyecanı körüklemiş olsa gerek. Analistlerden gelen bilgilere tarafından ise M1 saldırgan bir çekirdek tasarımına sahip bir canavar olarak nitelendiriliyor. Bunun neticesinde mobil pazarda bir oyuncu olabilir, ama önünde alması gereken oldukça uzun bir yol var. öte yandan NVIDIA‘nın yakın süre içinde ARM’ı satın alması bu yolu daha kısaltabilir ve şirketi bu alanda iyi bir oyuncu yapabilir. ARM CPU’lar Intel ve AMD’yi yutacak

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 1325
Cevap bırakın