En çok satan PC markası hangisi?

En çok satan PC markası hangisi?

En çok satan PC markası hangisi?

Pazar inceleme firması Canalys, küresel PC pazarının 2020’nin dördüncü çeyreğinde %25 büyüdüğünü açıkladı. Firma, PC pazarı ile masaüstü bilgisayarları, laptop ve Chromebook’ları ve iş istasyonlarını klasmana dahil ediyor ama bütün bir PC gibi kullanılıyor olsa da tabletleri bu sınıfın açık havada tutuyor. Rapora tarafından, 2020’de toplam PC siparişi 297 milyon adede ulaştı ve yıllık bazdaki büyüme %11 olarak gerçekleşti.

Pc Markaları

Bilgisayar pazarındaki bu yükselme, 2014’ten beri görülen en yüksek büyümeyi temsilcilik ediyor. Kendi içinde baktığımızda en büyük artış %44 ile dizüstü bilgisayarlar ve mobil meslek istasyonlarında yaşanmış görünüyor.

Dördüncü çeyrekte en büyük bilgisayar satıcısı olarak dikkat çeken Lenovo, 23,1 milyon adet satarken, ikinciliği 19,1 milyon adet ile HP aldı. Dell ise ilk kez 15 milyon adetten fazla sevkiyat yaparak üçüncü sıraya geldi. Dördüncü Apple, 7,1 milyon adet, beşinci Acer ise 6,1 milyon adet PC satmış durumda.

Canalys Araştırma Direktörü Rushabh Doshi’ye göre, PC’ler, Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl dünyanın içinden geçtiği dijital dönüşümün merkezinde yer alıyordu. Doshi, ileride de bu trendin değişmeyeceğini ve PC’lerin muhtemelen bizimle fazla uzun bir süre kalmaya devam edeceğini söylüyor.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 586
Cevap bırakın