Gigabyte Z590 Aorus Xtreme’in Görüntüleri Ortaya Çıktı

Gigabyte Z590 Aorus Xtreme’in Görüntüleri Ortaya Çıktı

Gigabyte Z590 Aorus Xtreme'in Görüntüleri Ortaya Çıktı

Intel’in yeni 11. Cins Rocket Lake-S işlemci serisini önümüzdeki günlerde başlayacak CES 2021 etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Bunun öncesinde ise Gigabyte’ın Rocket Lake-S işlemcileri destekleyecek Z590 Aorus Xtreme anakartının devlete ait basın görüntüsü olduğu iddia edilen bazı görseller çevrimiçi ortamda sızdırıldı.

Rocket Lake-S, Comet Lake-S ile benzer LGA 1200 soket tasarımını koruyacak ama Intel yine de Z590 da dahil edinmek üzere yeni yonga setleri sunmaya devam edecek. bu nedenle Gigabyte da dahil elde etmek üzere anakart üreticileri, Z590’ı esas bölge yeni ürünlerini piyasaya sürecek. Bunlardan biri de Gigabyte’ın yukarıda bahsi geçen anakartı olacak.

Gigabyte Z590 Aorus Xtreme neler sunuyor?

Gigabyte Z590 Aorus Xtreme

Videocardz’a tarafından Gigabyte, 500 serisi anakart serisini önümüzdeki hafta duyuracak. Bu da anakartın Intel’in yeni Rocket Lake-S serisi ile bununla birlikte tanıtılabileceğini gösteriyor fakat bazı söylentilere kadar yongaların piyasaya sürülmesi önümüzdeki mart ayını bulacak.

Z590 Aorus Xtreme’den de söz etmek gerekirse bu özel model, Z490 Aorus Xtreme’den öbür olarak 16+1 yerine 20+1 fazlı güç tasarımını kullanıyor. Keza anakartın WiFi 6E, iki LAN bağlantı noktası (2,5 GbE ve 10 Gbe) ve Thunderbolt 4 dahil almak üzere güçlü temas seçeneklerine sahip olacağı söyleniyor.

Yukarıdaki resimden üç adet güçlendirilmiş PCIe x16 yuvası olduğunu görebiliyoruz. bununla birlikte süper seri PCIe 4.0 SSD’leri barındırmak için ikisi Gen4 olan üç M.2 yuvası da anakart üzerinde yer alıyor. Ses tarafında ise az önce duyurulmamış Realtek ALC4080 codec bileşenini kullanan birincil anakart olduğu söyleniyor.

Fiyat noktasında az önce bir bilgi bulunmuyor fakat Z590 Aorus Xtreme’den yerinde bir fiyat beklememek gerekiyor. Zira halefi Z490 Aorus Xtreme, ülkemizde 8 bin lira bandından satışa sunuluyor.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 581
Cevap bırakın