internet hızınızı bilin

internet hızınızı bilin

internet hızınızı bilin

internet hızınızı bilin…İnternet servis sağlayıcıları size internet hizmeti vermekle yükümlüdür. Peki, internet hizmetini ne kadar etkin alıyorsunuz? İnternet bağlatmaya gittiğinizde ilk önce alt yapınızın ne kadar internet hızına elverişli olduğuna bakılmaktadır. İnternet hızı sizin web sayfalarında daha hızlı dolaşmanızı sağlar, şarkı, film vb. medya indirmelerinizi, internet ortamına yüklemelerinizi daha hızlı yapmaya yaramaktadır. Yüksek görüntü kaliteli videoları indirmek, indirmeden Online ortamda kalitesi düşmeden izlemek, televizyon yayınlarını yüksek çözünürlükte ve kesintisiz almanız açısından önem taşımaktadır.

Bir maç seyrettiğinizde veya seyretmeye yeltenmeden önce hız testi yaparak bununla ilgili kusurları ortadan kaldırmanızla maç yayını esnasında canınızı sıkacak gelişmelerin ortaya çıkmasına engel olabilirsiniz. Aslında internet hızı bütünüyle aldığınız hizmetin kalitesini ve servis sağlayıcınızı belirlemeniz, değiştirmenize yol açacak önemli etkendir. İnternet hızınızı belirlemeniz için bazı internet siteleri ve uygulamalar size yardımcı olabilmektedir. İnternet hızınızı ölçmeniz ve daha yetkin bir hizmet alabilmeniz için sizlere bazı adresler önereceğiz. Bu yöntemlerle internete erişim hızınızı ölçebilirsiniz.

İNTERNET HIZ SAĞLAYICINIZIN SİZLERE VERDİĞİ HIZI ÖLÇEN ADRESLER

  • NETSPEED HIZ TESTİ
  • DSMART HIZ TESTİ
  • TÜRK TELEKOM HIZ TESTİ
  • NET HIZ TESTİ
  • TÜRKNET HIZ TESTİ
  • SPEEDTEST HIZ TESTİ
  • ME HIZ TESTİ
  • TELSTRA HIZ TESTİ
  • ANTWİFİ HIZ TESTİ

Hız testini yaptığınızda hepsinde ayrı sonuçlar alabilirsiniz. Bu testlerden en yüksek hızı kendi internet servis sağlayıcınız verecektir.

internet hızınızı bilin

İnternete girdiğiniz saat, o sırada internet ağında dolaşan, veri akışı sağlayan insanların varlığı internet hız ölçümünde farklılık gösterebilir. Saha önce de vurguladığımız gibi kendi internet servis sağlayıcınızın testi çok daha olumlu çıkabilecektir. Verimli test için tavsiyemiz, hız testini aynı apartmanda, bölgede, alt yapınızın aynı olduğu kişiyle yine aynı hız testi adresinden yapmanız. İkinizin de kendi servis sağlayıcısı olmayan bir testle bunu sınamanız. Bu şekilde daha verimli sonuç alarak internet hizmet sağlayıcınızla çok daha rahat iletişim kurabilirsiniz. Aldığınız hizmeti ne kadar etkin aldığınız önemlidir. İnternete en çok ihtiyacınızın olduğu dönemde aksaklığın hızdan kaynaklı veya servis sağlayıcınızdan olup olmadığını saptamak kriz olasılığını minimize edecektir.

 

 

AutoMatiC 807
Cevap bırakın