Korku filmlerinin rahat faydası

Korku filmlerinin rahat faydası

Korku filmlerinin rahat faydası

Korku filmlerinin rahat faydası

Korku filmlerinin rahat faydası…Doğru olalım… Hepimiz zombi ordularıyla dolu kıyamet sonrası dünyalarla uğraş eden sert kahramanların hikayelerini izliyoruz ve bazılarımız şöyle düşünüyor: “Ben de böyle olabilirim.

” Kesinlikle hayatta kalma becerileriniz olmayabilir fakat yine de kapınıza bir zombi dayandığında ne yapmanız gerektiğini bu filmlere bakarak öyle ya da böyle biliyor olmanız gerekiyor.

Mynet SOhbet

Bu kesinlikle doğru olmasa da, Penn State Üniversitesi‘nin yeni araştırması, zombi filmlerinin yanı sıra dehşet ve bilim kurguya düşkün olmanın bir takım insanların 2020’nin sert gerçeklerine ve devam eden salgına daha tedbirli olmasına muavin olduğunu öne sürüyor.

Çalışma, korku filmlerinden hoşlanan kişilerin COVID-19 kısıtlamaları sırasında daha az bıkkınlık gösterdiğini ve bu filmlerini izleyenlerin pandemiyle yüzleşmeye daha hazırlanmış olduğunu buldu.

Penn State Üniversitesi’nden Profesör John Johnson, “sahiden epeyce zinde olan karakter etkilerini hesaba kattıktan sonradan, COVID-19’dan önce zombiler, uzaylı istilaları ve kıyamet salgınları hakkında fazla film izleyen insanların gerçek ve mevcut salgınla daha iyi başa çıktıklarını gördük. Filmler görünüşe göre reel olaylar için zihinsel prova işlevi görüyor” diyor.

Geveze Sohbet

310 katılımcının yer aldığı araştırmada, geçmişte ve günümüzde dehşet ve salgın filmleri izlemiş kişilerin COVID-19 salgınının baskı dönemlerinde daha iyi performans gösterip göstermediğini test etmek amaçlandı. Her katılımcı, bilhassa film tercihleri hakkında bir anket doldurdu.

Bulgular, bu nesil filmlerin hayranlarının salgına daha tedbirli olduğunu ve dönem boyunca yaşamları üzerinde daha az negatif tesir yaşadıklarını gösterdi. Ancak psikolojik olarak ne kadar dayanıklı oldukları ile ilgili bir bağlantı araştırılmadı. Nefret Edilen Şey hayranları, sıradan bir insana kıyasla önemli ölçüde daha düşük psikolojik sıkıntıya sahip olarak, daha iyi bir performans gösterdi.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 640
Cevap bırakın