Malazgirt Karahasan Köyü Ortaokulunda tasarım ve beceri atölyesi kuruldu

Malazgirt Karahasan Köyü Ortaokulunda tasarım ve beceri atölyesi kuruldu

Malazgirt Karahasan Köyü Ortaokulunda tasarım ve beceri atölyesi kuruldu

Muş’un Malazgirt ilçesi Karahasan köyü Ortaokulunda tasarım maharet atölyesi kuruldu.
Pandemi dolayısı ile kapalı olan okulda yenileme çalışmalarını sürdüren Karahasan Ortaokulu idarecileri, pandemi sonrası okula gelecek öğrenciler için hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürüyorlar. Malazgirt Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Ulusal Eğitim Bakanlığının 2023 eğitim vizyonu zarfında ortaya konan hedeflerden biri de tüm seviyelerdeki okullara birer tasarım ve maharet atölyesi kurulmasıydı. Köyümüzdeki ortaokulumuzda kurduğumuz bu tasarım beceri atölyesi ile öğrencilerimizin pandemi sonrası yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
İlçedeki bütün okullarda yeni atölyeler kurulması için kurum ve kuruluşları işbirliğine ağırlama eden milli eğitim yetkilileri, “Düşünmek, tasarlamak, üretmek için tasarım beceri atölyelerinin büyük önemi bulunmaktadır. Karahasan Ortaokulunda tiyatro alanında açtığımız tasarım ve beceri atölyesine verdikleri takviye için Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın’a ve Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya’ya fazla teşekkür ediyoruz. Pandemi sonrası okulumuzda eğitim görecek öğrencilerimize yeni eğitim imkanları sunduğumuz için fazla mutluyuz” dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA kadar geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin yasal muhatabı haberi geçen ajanslardır. sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 568
Cevap bırakın