Motosikletini satıp abisini evlendirecekti, hırsızlar izin vermedi

Motosikletini satıp abisini evlendirecekti, hırsızlar izin vermedi

Motosikletini satıp abisini evlendirecekti, hırsızlar izin vermedi

Durum, Çırpıcı Mahallesi’nde saat 05.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya tarafından, sokağa giren 2 kişi Serbest Gültekin’in evinin önünde kilitli duran 60 bin TL değerindeki motosikleti gözüne kestirdi. Şüphelilerden biri motosikletin kilidini kesti. O sırada etrafı kolaçan eden öteki kararsız kilidi kırılan motosikleti iterek durum yerinden uzaklaştırdı. Olayı polis ekiplerine gösteren Özgür Gültekin, motosikletinin bulunmasını bekliyor.

Hırsızlık anı kamerada

Cadde içerisinde yer alan bir dükkanın emniyet kamerası durum anını saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde şüphelilerin etrafı kolaçan ettiği görülüyor. Motosikletin demirliklere tabi olduğu kilidi kıran şüpheliler motosikleti iterek uzaklaşıyor.

“Motosikletle gelmişlerdi”

Motosikletin sahibi Özgür Gültekin olay üzerine, “İki kişilerdi. Sabahtan saat 5.30 sıralarında geldiler. Bir birey köşede bekliyordu. Öteki kişi motorun kilidini kesiyordu. Kesildikten sonra kesen birey o bölgeden ayrılıyordu. Köşede bekleyen kişi motoru alıp kilidi zaten kırılmış şekilde götürmeye çalışıyordu. Kilidi kesen birey köşede bekliyordu. Motosikletle gelmişlerdi. Motosiklete binip arkadaşına yardım edip gittiler. Diğer gördüğümüz bir şey değil. Kamera kayıtları bu dek gösteriyordu” dedi.

“5 dakika içinde motoru alıp gidiyorlar”

Olayı güvenlik kameralarından izleyen Gültekin, “Direksiyon kilidini de kırıyorlar. İttirerek götürüyorlar. Zaten köşeyi döndükten sonra kamera kaydı bulamıyoruz. Yüzleri de kapalı. Kask var kafalarında. Yüzleri de maskeli. Gizli bir şekilde gidip geliyorlar. 5 dakika içinde motoru alıp gidiyorlar. Bu dek gizli bir şekilde geliyorlar. Kameranın altından da geçiyorlar” biçiminde konuştu.

“60 bin liraydı”

Motosikletin değeri hakkında konuşan Gültekin, “60 bin liraydı. Ben motosikletli kuryeyim. 7-8 senedir çalışıyorum. Aileme yardım olmaya çalışıyorum. O motoru olmak için bütün servetimi onun üstüne dökmüştüm. Yapabileceğimiz en fazla oydu. Minimum ücretle çalışan insanlarız. Alım-satım yapacaktım. 2-3 kuruş üstüne gelir de belki yükselir diye” düşündük.

“Abimi evlendirmeyi düşünüyorduk”

Motosikletin parasıyla abisini evlendirmeyi düşündüğünü söyleyen Gültekin, “Abimin evlendirme masrafı da çıkar dedik. Abimi evlendirmeyi düşünüyorduk. Abimi evlendirmekte nasip olmayacak galiba. İş bulmuştuk. Motosikletim çalındı diye yeni bir işe başlayacaktım. Adam ‘Gelme’ dedi. ‘İlk tekrar böyle yapıyorsan hiç gelme’ dedi. İşimden de oldum. İş de bulamayacağım. Zaten zorlama bulmuştum” diyerek mağduriyetini açıklama etti.

Caner Sönmez – Halil Enes Sucu
sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 533
Cevap bırakın