Ordu’da şiddetli rüzgar alevlere geçit veriyor

Ordu’da şiddetli rüzgar alevlere geçit veriyor

Ordu'da şiddetli rüzgar alevlere geçit veriyor

Ordu’nun Ünye ilçesinde bahçe çalışması sonrası çalıları yakan vatandaşların çıkardığı ateş ağaçlık alana sıçrayarak örtü yangına neden oldu. Yangın büyüyerek yaklaşık 20 dönümlük alanı küle çevirdi.
Edinilen bilgiye göre, Saylan Mahallesi Güneşli mevkisinde vatandaşların fındık bahçelerinde yaktığı ateş rüzgarın etkisiyle kısa bir sürede geniş bir alana yayılarak ağaçlık alana sıçradı. Yangın orman ekiplerinin müdahalesiyle söndürülmeye çalışılırken, ekiplere emrindeki arazöz aracıyla ise zorlu yol olduğundan dolayı müdahale edilemiyor. Mahalle sakinlerinin de söndürmeye çalıştığı yangın halen devam ederken, ekipler ise durum yerinden ayrılmayarak yangına söndürmeye çalışıyor. Sabaha kadar sürekli ve bir takım noktalarda rüzgarında etkisiyle tekrar alevlenen yangın denetleme altına alınırken bir takım orman ekipleri ve vatandaşlar yaprak arıtma çalışması yaparak yangının yayılmasını engellemeye çalışıyor.
Yangın başladığı andan itibaren ekiplere asistan olan mahalle sakini Yusuf Bostancı,” Biz yangın yerine geleli bir saat falan oldu fakat yangın 45 saat önce başlamış. Ast burada buluna orman görevlileri ve komşularımız müdahale ediyor ama yangın gitgide artarak devam ediyor” dedi.
Yangını görebilen bir öteki mahalle sakinlerinden bir Bekir Çıraklı ise “Benim evim altında köy tarafında. Biz aşağıdan baktığımızda bu alanın yandığını gördük” diye konuştu.
Bir diğer semt sakini Ebedi Çıraklı, “Ben Ünye’deydim. Yangın olduğunu bize söylenince buraya geldik. Müdahale etmek istedik ancak imkanlarımız el vermiyor. Bu yangın devam eder. Çünkü rüzgarın çok büyük etkisi var” şeklinde konuştu.
İlçe genelinde rüzgarın etkisi halen devam ederken, yangın bir takım mahallelerden ise görülebiliyor.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA göre geçilen bütün Ordu haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ordu Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 537
Cevap bırakın