Sohbet Grubu Nasıl Kapatılır?

Sohbet Grubu Nasıl Kapatılır?

Sohbet Grubu Nasıl Kapatılır?

Sohbet Grubu Nasıl Kapatılır? Günümüzde Whatsapp ile birlikte birden fazla kişiyle aynı anda konuşabilmek çok kolaydır. Herkesin en az bir tane katılımcısı olduğu grup bulunmaktadır. Aile grupları, arkadaş grupları, sınıf grupları gibi çok fazla amaçla açılmış sohbet grupları bulunmaktadır. İş veya önemli herhangi bir konu için birden fazla kişiye aynı mesajı tek tek göndermek sıkıcı olacağı için bu gruplar işleri gerçekten kolaylaştırmaktadır. Ancak ardı ardına gelen mesajlar ve bitmeyen bildirimler de durumu sıkıcı hale getirebilmektedir.

 

 Sohbet Grubu Kurmak

 

Whatsapp üzerinden grup kurmak oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle gereken grupta bulunacak kişilerin telefon numaralarıdır. Edindiğiniz numaraları rehberinize eklemeniz gerekmektedir. Kişileri adlandırırken isimlerin başına belirli bir harfi koymanız listeden gruba ekleyeceklerinizi seçerken işinizi kolaylaştırabilmektedir. Kişilerin tamamını rehberinize kaydettiğinizde Whatsapp uygulamasına girmeniz gerekmektedir. Açılan ana ekranın sağ alt köşesinde bulunan sohbet ikonuna tıklanmalıdır. Ekranın en üst kısmında yeni grup seçeneğini görebilirsiniz. Rehberinizde kayıtlı olup Whatsapp kullanıcısı olan kişilerin listesi karşınıza çıkacaktır.

Buradan kişiler seçilmelidir. Kişileri seçmeyi bitirdiğinizde sağ alt köşedeki devam okuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan grup konusu boşluğuna kısaca grubun amacını yazabilirsiniz. Dilerseniz yazı yazmak yerine herhangi bir emoji de seçebilirsiniz. Buraya yazacağınız yazı ya da seçeceğiniz emoji aynı zamanda grubunuzun adı olacaktır. Grubun adının üzerine tıkladıktan sonra gri bölüme girerek galerinizden, yeni çekeceğiniz fotoğraflar arasından ya da web üzerinden bir fotoğraf seçerek grubunuza fotoğraf ekleyebilirsiniz.

 

Sohbet Grubu Nasıl Kapatılır?

 

Whatsapp’ın son özelliklerinden olan görüntülü ve sesli iletişimler seçenekleriyle, ekranın üzerinde gördüğünüz kamera ve telefon butonlarını kullanarak en fazla dört kişi ile görüşebilirsiniz.

 

Sohbet Grubu Nasıl Kapatılır? Ekranın sağ üst köşesinde gördüğünüz üç nokta simgesine tıklayarak grup bilgisine girebilirsiniz. Buradan sürekli bildirimlere maruz kalmamak amacıyla bildirimleri sessize alabilirsiniz. Böylece ekranınızda açılır pencere çıkmayacak ve sesli ya da titreşim ile bildirim almayacaksınız. Özel bildirimleri seçerek grubunuzun bildirim sesleri ya da titreşim özelliğini de diğer sohbetlerden farklı olarak ayarlayabilirsiniz. Yine bu ayarların arasında bulunan grup ayarları seçeneği ile grup yöneticilerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hatta sadece yöneticilerin mesaj gönderebileceği bir grup da oluşturabilirsiniz. Böylece önemli duyurular dışında gereksiz mesajlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

 

Bu ekranın en alt kısmında katılımcıları görebilirsiniz. Eğer yönetici siz iseniz katılımcıları gruptan çıkarabilir ya da yeni katılımcı ekleyebilirsiniz.

 

 Sohbet Grubunun Silinmesi

 

Bir grubun silinmesi için öncelikle grupta katılımcı kalmaması gerekmektedir. Eğer yönetici siz iseniz gruptaki katılımcıları tek tek gruptan çıkarabilirsiniz. Daha sonra grupta sadece siz kaldığınızda siz de gruptan çıkarak bulunan sohbet kutusunu silerek grubu tamamen kaldırabilirsiniz. Eğer yönetici değilseniz gruptan çıkarak sohbet bölümünden grubu silebilirsiniz. Bu seçenek grubu tamamen ortadan kaldırmaz. Grupta kalan diğer katılımcılar için hala bir grup vardır. Eğer rahatsız edici bir durum söz konusu ise dilerseniz gruptan çıkmadan önce şikayet edebilirsiniz.

 

AutoMatiC 1013
Cevap bırakın