Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

SohbetSohbet Odaları Odaları… Bu sitede fazladan bahsedilmiştir, dünyadaki ilk muhabbet programının (EMISARI) 1971 senesinde Murray Turoff yönünden tasarlandığı ifade edildi. Fakat o vakit hükümet ve eğitim gayeli olarak kullanıldı ve hiç bir vakit bilindik olmadı.

Son derece bilindik olan çağdaş muhabbet hareketini doğuran uygulama, Jarkko Oikarinen’in Internet Relay Chat’i (IRC) oldu.

Sohbet Odaları üreticisi ve gelişiricisi Khaled Mardam-Bey

Kendisi hususi bir üniversitede Bilim ve teknoloji gelişimcisidir. 1994 senesinde MIRC Script’in üstünde çalışmaya başladı, genellikle hepimiz deriz ya ruh ikizimizi arıyoruz. Hepiniz merak ediyorsunuz IRCD ile MIRC ne vakit bir birini görecek ve iki ayrılmaz sistem olarak çalışmaya başlayacak. IRC yi Jarkko geliştirmeye devam eder iken MIRC’i de Mardam Bey geliştirmeye devam ediyordu. Mardam Bey temel olarak ircII gibi yalnızca metin tabanlı, kabuk tabanlı IRC istemcilerinden erişilebilen IRC’yi keşfetti ve kendini şu şekilde düşünerek buldu şayet yalnızca azıcık daha sezgisel olsaydı, daha çok ademoğlu bunu kullanabilirdi. Pek çok insanın haz aldığı teknik yönleri koruyarak ve ufak bir tasarı olacağını düşündüğü şey üstünde çalışmaya karar verirken IRC’yi daha keyifli ve erişilebilir kılan bir mIRC istemi yaratıp yaratamayacağımı merak etmiştir.

Herkesin beğenip beğenmediğini görmek için mIRC’in ilk sürümünü halka açıkladıktan sonra tanınmışlığı etkileyici bir şekilde arttı ve gelecek on sene süresince kendimi dünyanın dört bir yanındaki insanlardan binlerce elektronik posta alıcısının nihayetinde daha çok özellik istediğini gördü, Küçük bir düşünce ve şahsi bir uğraşı olarak başlayan şey, her daim tüketen, bitmeyen bir tasarı ve tam vakitli bir iş durumuna geldi. Bugün, mIRC ve IRC milyonlarca ademoğlu ve binlerce kuruluş yönünden kullanılmaktadır.

Jarkko mühim olarak 1990 dahi IRCD si ni geliştirmeye başladı ve hala geliştirmeye devam etmekte. Tahminen dünyada 10 milyon kadar şahıs kullanıyor.
Khaled Mardam-Bey de geliştirmeye devam etmekte yalnız Mardem beyefendi daha cok problemler ile ilgilenmeyi ve tasarı ödevlerine dayanak vermeyi seviyor.

Sitemiz Üyelik İstiyor Mu?

Hayatın yoğun koşturması, standart sosyal çevrenin kemikleşmesi ve gelişen sürenin sonrasında yeni arkadaşlıklar kurabilmek, uzun zamanlı temaslar sürdürebilmek epey zorlu duruma gelebiliyor. Ancak günümüzde bu tür dost arayanlar için çok mühim bir fırsatlar bulunmaktadır. TR.SOHBET.COM üyelik gerektirmeyen bir dostluk Sitesidir.

Sohbet Odaları

Aynı yazı tekrarı, küfür, mahzurlu rumuz, rencide etmek, faşist davranmak, politik propaganda, devlet büyüklerine kötü söz, bir diğer site reklamı uygulamak, şahsi veriler bölüşmek, tehtit etmek Sohbet etmek için uyulması gereken kurallardır.

Kaynak : Sohbet

AutoMatiC 605
Cevap bırakın