2021 yılında çıkacak oyunlar

2021 yılında çıkacak oyunlar

2021 yılında çıkacak oyunlar

Oyun sektörünün büyümesi ile birlikte kendine fazla farklı bir dünya yaratan oyunlar, oyun bilgisayarları ile birlikte eğlenceyi daha da artıyor. Fakat yıllar geçse de değişmeyen tek şey rekabet kuşkusuz. Oyunda rekabet edebilmek için bilgisayar donanımlarının da yeni meydana çıkan oyun teknolojilerine ahenkli olması gerekir.

PC Platformunun dinç donanımlı ve performanslı oyuncu bilgisayarı Excalibur dünyadaki oyun endüstrisinin sıkı takipçisi olarak, 2021’in bütün ekipman ve teknolojilerini oyun severlerle buluşturmaya devam ederken yeni yılda çıkacak oyunlarla ilgili haberleri oyun severlerle buluşturdu.

Hitman 3

Hitman serisi, eski oyunculardan yeni tür oyunculara kadar herkese aradığı telaşı, gerçekçiliği ve ayrıntısıyla uğraşma seviyesini sunan, kendine has özel bir seri. Üstelik son oyunlarla birlikte, “Eski oyunları olası olduğunca uzun vakit desteklemeye devam et” anlayışını benimseyerek, “satmak sonrası destek ve geliştirme” konusunda çığır açtıkları söylenebilir.  20 Ocak’tan itibaren, “Hitman 1” ve “Hitman 2” oyunlarına sahip olan oyuncular, haritalarını yeni oyuna aktararak hikâyeye kaldıkları yerden devam edebilecek ve oyunun lansmanından sonra, uyumlu olarak güncelleme almaya devam edecekler.

Deathloop

Eğer, takvimleri geri sararsak, Doom’un PC’ye çıktığı birincil günden bu yanlamasına, FPS’ler, birbirine benzer yüzlerce oyunla doyuma ulaşmış bir türde öne çıkabilmek için, gerçekten bambaşka bir estetik, oynanış ve hikâyeye ihtiyaç duyuyor. Ve görünüşe bakılırsa, Deathloop bu saydıklarımızın hepsine sahip. 60’lardaki casusluk temalı yapımlara eş görsel dünyası ve çekici bir “döngü” temasıyla kendi mitolojisini oluşturacakmış gibi görünen Deathloop, FPS’ler için ne zamandır beklenen “taze nefesi” oyun dünyasına getirecek olan oyun olabilir. Keza av ayrıca de avcı olabildiğiniz bu oyunda, zamana aleyhinde yarışarak, rekabete ve kişisel yeteneğe dayalı yepyeni bir rekabet türünü deneyimleyebileceğiniz söyleniyor.

Far Cry 6

Far Cry 6’nın 2021’de çıkması beklenen 5 önemli oyun listesinde olmasının en kayda değer nedeni Ubisoft’un “laf arasında” sözünü ettiği bazı vaatler ve birincil oyunun etkisinin hala oyun dünyasında önemli bir yer tutması. Ubisoft bu kez, “kuleye tırman, eşkıya kampına hakim yap ve açık alanda avlan” döngüsünden çıkarak, varlıklı bir oynanış mekaniği ve doyurucu alt görevlerle Far Cry efsanesine hak ettiği hikâyeyi verecekmiş gibi görünüyor. Geliştiricilerin “yeni tür teknolojiler” ile açık dünya oyunlarının sahip olduğu öyle çok kısıtlamadan kurtulması, beklenen Far Cry devrimini yanına getirmiş olabilir.

Senua’s Saga: Hellblade II

Çok sevilen ve “dehşet / hayatta kalma oyunu” temasına son derece benzersiz bir perspektif getiren Hellblade: Senua’s Sacrifice’ın devam oyunu olan Senua’s Saga: Hellblade II, 2021’de çıkması beklenen 5 önemli oyun arasındaki en karanlık ve özel eserlerden biri diyebiliriz. İlk oyunda Seuna, ölmüş sevgilisinin ruhunu kurtarmak amacıyla cehenneme seyahat ediyordu ve bu hikâye en rahatsız edici anlarında bile gerçekten büyüleyiciydi. Fragmanlarından gördüğümüz kadarıyla hikâyenin devamı daha büyüleyici olacağa benziyor.

Resident Evil Village

Listedeki bir başka nefret – hayatta kalma temalı oyun olan Resident Evil serisinin 8. başlıca oyunu Village, varsayım edebileceğiniz üzere 2021’de çıkması beklenen 5 kayda değer oyun listesinde kendisine derhal yer buldu. Çünkü Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 remake’leri ile 2020’de manâlı bir satmak başarısı yakalayan Capcom’un, Resident Evil tutkunlarına yeni bir esas hikâye ve karakterlerle aradığını vermesi zaten bekleniyordu. Son yılların en iyi oyunlarına hayat veren Capcom’un eli epeyce güçlendi ve yeni nesile, yeni bir zombi hikâyesi saptamak için, aradıkları ilhamı kendilerine sunmuş oldu.

Oyun dünyasının sıkı takipçisi Excalibur ile 2021’de çıkacak bütün popüler oyunlarını yüksek performansta oynayabilir, Excalibur oyun bilgisayarı sayfasından da kendinizde özel oyun bilgisayarınızı tasarlayabilirsiniz.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 603
Cevap bırakın