Denetim Masası’nın sonu mu?

Denetim Masası’nın sonu mu?

Denetim Masası'nın sonu mu?

Denetim Masası’nın sonu mu?… Microsoft, Ekim 2020’den beri sistem ile ilgili ayarları Kontrol Masası‘ndan Ayarlar uygulamasına dürüst yavaş yavaş yönlendiriyor. Ocak 2021’de yayımlanan son ön izleme sürümünde Windows 10’un, depolama alanları yönetimini de Ayarlar uygulamasına aldığına şahit olduk. Buna benzer birkaç diğer değişim de mevcut.

Yoklama Masası, Microsoft’un kullanıcılarını daha modern uygulamaya yönlendirmeye karşın en iyi çabalarına karşın, Ayarlar uygulamasında yer alan esas özelliklerin eksikliğinden dolayı yıllar boyu fazla özel bir hayran kitlesine sahip oldu. Ne de olsa Denetim Masası, 1985’ten beri kullanılan,  en temel Windows özelliği.

Depolama savaşları

Depolama Alanları, depolama cihazlarınızı tek bir toplu ‘depolama havuzuna’ bağlamanıza olanak tanıyan bir nitelik. Bilhassa bilgisayarlarında birkaç değişmez disk ya da SSD’ye sahip olan ve mevcut donanımlarını optimize etmenin yollarını arayan cümbür cemaat için faydalı bir başvuru.

Her şeye karşın Microsoft, Denetim Masası’nı sistemlerden adamakıllı kaldırmayacağını açıklamış durumda. Ancak ona ulaşmak gittikçe daha güç ayla geliyor. Buna ilave olarak bu sistem özelliklerine erişim veya kısayol karşılayan tezgâhtar uygulamaların da bunu yapması engelleniyor.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 622
Cevap bırakın