Efsane 40 yaşında hayatını kaybetti

Efsane 40 yaşında hayatını kaybetti

Efsane 40 yaşında hayatını kaybetti

Vice’ın çok eskiden “Dünya’daki en iyi Tetris oyuncusu” olarak adlandırdığı Jonas Neubauer hayatını kaybetti. Twitter hesabı üzerinden duyurulana kadar Neubauer, “ani bir tıbbi ivedi koşul” nedeniyle hayatını kaybetti ama az önce daha artı detay verilmiş yok. Neubauer, Tetris’i bir e-spor olarak popülerleştirmiş ve Classic Tetris World Championship‘i yedi kere kazanmıştı. Ayrıca turnuvanın başlangıcından beri geçen 10 yıl içerisinde iki kez de ikincilik kazanmıştı.

Resmi Tetris hesabı kendisini “kabiliyet, ruh ve terbiye açısından bütün zamanların en büyük klasik Tetris oyuncularından biri” olarak adlandırmaktaydı.

Neubauer, Vice ile yaptığı bir röportajda kendi oyun tarzını, epeyce kaotik ve bir plana vefalı kalmaktansa doğaçlama yapması sebebiyle bir jazz piyanistine benzetmişti. Neubauer, Classic Tetris Dünya Şampiyonası’na katılmanın yanı sıra NubbinsGoody adı aşağı Twitch üzerinde de yayın yapmaktaydı. Varsayım edilebileceği gibi böylece fazla Tetris oyunu yayını yapmış olsa da, Last of Düşünce 2 ve hatta Dungeons and Dragons gibi diğer oyunları oynadığı videolar da bulunmaktaydı.

Classic Tetris World Championship internet sitesi, Neubauer’i kalabalık içerisinde bir kişi ve bir efsane olarak anan bir izah etme yayımladı ve 2020 turnuvasında Jacob “Huffulufugus” Huff’a karşısında oynadığı son maçın bir videosunu da paylaştı.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 546
Cevap bırakın