Galaxy S21’in işlemcisi tanıtıldı

Galaxy S21’in işlemcisi tanıtıldı

Galaxy S21'in işlemcisi tanıtıldı Galaxy S21’in işlemcisi tanıtıldı

Galaxy S21’in işlemcisi tanıtıldı… Samsung Galaxy S21‘in resmen tanıtılmasına artık fazla eksik kaldı. Fakat Koreli şirket, yarın gerçekleşecek olan tanıtımı beklemeden, Galaxy S21’de kullanılacak yeni yonga setini, yani Exynos 2100‘ü tanıttı.

Exynos 2100 yonga setini, yeniden Avrupa’da ve Asya’da raflara çıkacak olan Galaxy S21 telefonlarda göreceğiz. Zira şirket, Amerika’da satışa sunduğu modellerde Qualcomm’un Snapdragon yonga setlerini kullanıyor. Yani Türkiye’ye gelecek olan Galaxy S21’lerde yeniden Exynos’u göreceğiz.

Gerçekte bu durum, Avrupalı tüketicileri hoşnut eden bir durum yok. Zira Exynos’lar, her ne dek muadil olarak kabul edilseler de, Snapdragon’un azıcık aşağı kalıyor. Ama bu defa şart değiştirilmiş olabilir.

İlginç bir şekilde Samsung, YouTube üzerinden gerçekleştirdiği Exynos 2100 canlı yayınına, Exynos yonga setlerini eleştirenlerin sosyal medya yorumlarından oluşan bir dia gösterisiyle başladı. Bu da, kendi teknolojisinin Qualcomm’un çözümü kadar popüler olmadığını anladığını gösteriyor. Fakat bunu yapmasındaki asıl sebep, bu kez fiilen gösterişli olduğunu göstermek. Ayrıca yeni Exynos 2100, “Exynos geri döndü” sloganı ile tanıtıldı. Bu bile, Samsung’un bu kez Qualcomm’un Snapdragon’una meydan okuduğunu kullanmak için tatmin edici.

Exynos 2100 Özellikleri

Tanıtım sırasında Samsung, Exynos 2100 yonga setinin bir takım özelliklerini enine boyuna açıkladı. Örneğin yeni Exynos, bir önceki modelinden %10 daha çabuk ve %20 daha artı güç verimli olacak. Esas haber ise, kamera özelliklerinde sıcacık.

Exynos 2100 yonga seti, bugünün zeki telefon kameralarından çok daha yüksek çözünürlüklü kameralara kapıyı açıyor: Yonga seti, 200 megapiksel resim çekimine müsade verecek. Peki bu, Galaxy S21’in 200MP kameraya sahip olacağı anlamına mı geliyor? Olasılıkla hayır. Lakin Exynos 2100’ün neler yapabileceğini uygulamak adına manâlı bir ayrıntısıyla uğraşma olduğu kesin.

Hem Exynos 2100, benzer anda dört lensin çalışabileceği altı lensli kamera sistemlerine de imkan tanıyor. Bu, özellikle hatasız fotoğraflar sürüklemek için benzer anda pat diye fazla kamera kullanan modlar için manâlı.

Exynos 2100 yonga seti hem, 120 fps’lik yüksek bir kare hızında 4K video kaydını da destekliyor. Video oynatma içinse, 60 fps ile 8K çözünürlük destekleniyor.

Zurna Sohbet

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 543
Cevap bırakın