Huawei FreeBuds Studio inceleme

Huawei FreeBuds Studio inceleme

Huawei FreeBuds Studio inceleme

Huawei FreeBuds Studio inceleme… Huawei, tıpkı akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar kategorisinde olduğu gibi müzik severlere özel hazırladığı kulaklık kategorisini de geliştirmeye devam ediyor. Kablosuz kulak içi kulaklıklarından sonradan hızlı bir şekilde kulak üstü kulaklık pazarına da giren şirket, ilk modeli olan FreeBuds Studio’yu faal şamata müdahale etme özelliğine sahip olarak kısa bir vakit önce tanıtmııştı. Tasarımıyla güzel görünen ve sağladığı ses performansıyla gayet başarılı bir izlenim bırakan bu kulaklığı bir süredir kullanıyoruz. Bu makalemizde FreeBuds Studio’nun sunduğu avantajlardan ve cihazın özelliklerinden sizlere detaylı şekilde bahsedeceğiz.

Huawei FreeBuds Studio Tasarımı Nasıl?

FreeBuds Studio, tasarımıyla gayet sade görünen bir model. Siyah ve Şampanya Sarısı renkleriyle seçim edilebilen kulaklık, elimizde siyah rengiyle bulunuyor. FreeBuds Studio, tasarımıyla güzel göründüğü kadar oldukça da rahat bir kulaklık. İç yüzeyde cilt kulaklık yastığı yer alırken, bu yastıklar fazlasıyla rahat. Aynı şekilde kafa bandında da yumuşak malzeme kullanılmış durumda. Bu Nedenle uzun kullanımlarda fazla bakımlı edeceksiniz.

Her iki yanda bulunan paslanmaz çelik malzemeden oluşan silindir kollarla güçlendirilen FreeBuds Studio, bu nedenle fazlasıyla da sağlam yapıda tasarlanmış. Böylece uzun yıllar baştan başa deforme olmadan kullanılabilecek yapıda olmuş.

Bu alandaki kulaklıklarda olduğu gibi FreeBuds Studio’nun kulaklıklarının dış yüzeyi de kesinlikle dokunmatik yapıda planlanmış. Müziği denetlemek veya ses seviyesini sağ kulaklık üzerine tıklayarak veya kaydırarak denetleme edebiliyorsunuz. Ayrıca sesli asistanı etkinleştirebiliyor veya telefonunuza gelen çağrıları cevaplayıp reddedebiliyorsunuz. bu arada kulaklığı çıkartıp masa üstüne koyduğunuzda müzik duruyor, bitmiş taktığınızda ise devam ediyor.

Huawei FreeBuds Studio Özellikleri Neler?

Aynı anda  2 cihaza aniden bağlayabildiğiniz FreeBuds Studio, bu sayede her defasında bağlantı değiştirmenize ihtiyaç duymuyor. Örneğin telefonunuz ile tabletinize aynı anda bağlayabilir, bu sayede tabletten bir şeyler izlerken, o sırada telefonunuza gelen çağrıyı da sağ kulaklığa çift tıklayarak alabilirsiniz.

Bluetooth 5.2 üzerinden temas kuran kulaklık, içeriğinde çift Bluetooth anteni bulunduruyor. Böylece kesintisizi ve düşük gecikmeli ses iletimi karşılayan kulaklık, Hi-Fi düzeyinde bir dinleme deneyimi için 48 kHz’e dek geniş frekanslı yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunuyor. Kulaklığın 40 mm’lik sürücüleri içinde özelleştirilmiş bir diyafram sürücüsü mevcut. Hem yeni yüksek çözünürlüklü L2HC codec’i desteklemesi de cabası. Bu sayede kablosuz iletim sırasında ses kalitesinin hasar görmesi engellenmiş durumda.

Bunların neticesinde kullandığımız vakit içinde böylece fazla şarkı türünde denediğimiz kulaktıktan etkileyici sonuçlar aldık. Dengeli ve detaylı ses demetleri sağlayan FreeBuds Studio, özellikle düşük frekans aralığındaki enstrüman seslerini ayırt etme olanağı tanımasıyla takdirimizi kazandı.

FreeBuds Studio’nun bir diğer önemli özelliği ise şüphesiz incelemenin başında da bahsettiğimiz etkin gürültü engelleme özelliği oluyor.

Huawei FreeBuds Studio Faal Gürültü Müdahale Etme Özelliği

FreeBuds Studio’da 3 farklı aktif gürültü müdahale etme modu mevcut. Bu modları, AppGallery başvuru formu marketi üzerinde bulabileceğiniz Huawei AI Life uygulaması üzerinden denetleme edebiliyorsunuz. Burada Kuytu, Genel ve Ultra biçiminde bulunan kademelerden isteğinize göre ANC’yi ayarlamanız olası. Bunlardan Rahat modu, klime ve bilgisayar gürültüsünü engelleyebilirken, büro ortamları için seçim edilebiliyor. Genel ANC modu, özellikle kafe ya da lokanta gibi daha topluluk mekanlar için yerinde bir tercih olacak. Ultra ANC modu ise, toplu taşımada ve uçak seyahatlerinde etkin olacak şekilde konumlandırılmış durumda. Böylece kulaklığın 3 farklı koşulda da iyi bir şamata engelleme performansı sağlanması amaçlanmış.

öte taraftan kulaklığın dingin şamata engellemesinin de gayet başarılı olduğunun altınız çizmek gerekli. ANC’yi aktifleştirmeden dahi kulağınıza taktığınızda, çevrenizdeki gürültülerin birkaç aşama sessizleştiğini ayrım ediyorsunuz. Buna dahası ANC’yi eklediğinizde, fiilen de kulaklık bu alanda inanılmaz meslek yapıyor.

bu vesileyle kulaklıkta bir Farkındalık Modu’ da yer alıyor. Sol kulaklık üzerindeki tuşa basarak ANC’yi aktifleştirebildiğiniz gibi, Farkındalık Modu’nu da açabiliyorsunuz. Kulaklığu bu moda aldığınızda hem müziği dinlerken ayrıca de çevre seslerini rahatlıkla duyabiliyorsunuz.

öte yandan Huawei AI Life uygulaması üzerinden Ses Modu’nu aktifleştirerek de çevredeki insan seslerini kuvvetlendirebiliyorsunuz. Hatta bu modu hem telefon görüşmelerinde de göstermek isteyebilirsiniz. Zira kulaklıklarda ANC’yi açmadığınızda bile ses izolasyonunun iyi olmasından dolayı, kulaklık üzerinden yapacağınız telefon konuşmalarında doğal olarak kendi sesinizi içten duyuyorsunuz. Eğer buna alışık değilseniz, bu modu açmanız tatmin edici olacak.

Hazırlanmış telefon konuşmalarından bahsetmişken FreeBuds Studio’nun üstünde toplam 8 mikrofon bulunduğunu da söyleyelim. Böylece kulaklıktan yapacağınız telefon konuşmalarında karşı taraf sesinizi fazla net şekilde duyabiliyor.

Huawei FreeBuds Studio Batarya Ömrü Ne Kadar?

Huawei FreeBuds Studio’nun batarya performansından da bahsedelim. Huawei’nin zeki saatlerinden de alışılmış olduğumuz uzun pil ömrü bu kulaklık için de geçerli. Aktif Gürültü Engelleme özelliğinin etkin olduğu kullanımlarda 20 saate değin pil performansı sağlayabilen FreeBuds Studio, bu modu kullanmazsanız ise bu süreyi çok daha uzatabiliyor. öte taraftan cihazın hızlı çok miktar yeteneği de bulunuyor. 10 dakikalık hızlı şarj ile 5 saate dek dinleme süresi sağlayabiliyorsunuz. Kulaklığın bütün kapasite çok miktar olma süresi ise 70 dakika dek.

Netice

Neticede Huawei, FreeBuds Studio ile kablosuz kulak içi kulaklıklarındaki başarısını mükemmel bir şekilde bir üst kategoriye taşımış durumda. Müzikal performans, etkin şamata müdahale etme özelliği, uzun pil ömrü, gizli ve konforlu tatbik gibi özellikleriyle gayet beğendiğimiz, kullanaların da beğeneceğini düşündüğümüz bir aygıt oluyor doğrusu. Bu alanda yakın zamanda tanıtılan Apple AirPods Max’e kadar çok başarılı bir alterantif oluyor ve fiyatı da ondan çok fazla daha uygun. Zira Apple AirPods Max 5 bin 700 TL gibi fiyatlarla bulunabilirken, FreeBuds Studio’nun fiyatı 3499 TL. öte yandan çok daha geniş bir kitleye hitap etmesi de ona üstünlük sağlıyor. Zira Huawei dahil bütün Android telefon ve cihazlarda çok gizli şekilde eşleştirip bütün fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz.

CHIP Online Notu: %90

+ Konforlu tasarım
+ Ses kalitesi
+ Aktif Şamata Engelleme özelliği
+ Telefon mülâkat performansı
+ Batarya ömrü
+ Dirençli inşa

Alternatif

Eğer kulak üstü kulaklık değil de iyi bir kablosuz kulak içi kulaklık satın almayı düşünüyorsanız, FreeBuds Pro modelini de nasihat edebiliriz.

Kimler Almalı?

Etkin gürültü müdahale etme konusunda başarılı, iyi müzikal performans, uzun batarya ömrü ve kuytu tasarımlı bir kablosuz kulak üstü kulaklık arayanlar, FreeBuds Studio’yu rahatlıkla seçim edebilirler.

Teknik Teferruat

Sürücü 40 mm devingen Faal Gürültü Müdahale Etme Var Temas Bluetooth 5.2 Sensörler Mikrofon sensörü, kapasitans sensörü, IMU sensörü Pil 410 mAh Batarya Ömrü 20 Saat Çok Miktar Süresi 10 dk. (çabuk çok miktar), 70 dk. (tam çok miktar) Renk Siyah, Şampanya Sarısı Boyutlar 165 x 150 x 81.5 mm Siklet 260 gr.

ADVERTORIAL

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 635
Cevap bırakın