iPhone 13 “nihayet” dedirtrecek

iPhone 13 “nihayet” dedirtrecek

iPhone 13

iPhone 13 serisinin eylül ayı lansmanından daha çok uzaktayız, oysa serinin sunacağı özellikler çoktan belirlenmiş olmaya başladı. Daha önceden de tekrar tekrar ortaya çıkan sızıntılara tarafından yeni seride, 2 model 120Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak.

iPhone 13 serisinde 120Hz ekran tazeleme hızı kullanacak modeller, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olacak. Bu 2 model, 120 Hz’e değin tazeleme hızı sağlayabilen LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) OLED ekran kullanacakken, iPhone 13 ve iPhone 13 mini ise, LTPS (düşük sıcaklıklı polikristalin silikon) OLED panel içerecek.

bu vesileyle 120Hz yenileme hızı için LTPO zorunlu değil, lakin bu teknoloji kuvvet açısından daha verimli çalışırken, ekstra teçhizat gerektirmeden uyarlanabilir ekran onarım hızına müsade veriyor. Ekranlarda yüksek yenileme hızının avantajı görsel açıdan yakalanırken, kuşkusuz batarya kullanımına da ilave ağırlık getirdiği anlaşılır. O nedenle şirketler panel seçiminde tercihi, zorlama tüketiminde bereketli olandan yanlamasına kullanıyorlar.

öte yandan Güney Kore kaynaklı The Elec’in bahsine tarafından Apple, 2022 yılında LG Display ile anlaşma sağlayarak, iPhone 14 modellerinin tümünü LTPO OLED ekranla donatacak.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 548
Cevap bırakın