Kayıp dosyaları bulmak kolaylaşıyor

Kayıp dosyaları bulmak kolaylaşıyor

Kayıp dosyaları bulmak kolaylaşıyor

Windows 10’un dosya kurtarma aracı, kullanımını kolaylaştırmak ve dolayısıyla önemli bir dosyayı yanlışlıkla sildiklerinde bu acil koşul önlemine gereksinim duyabilecek kullanıcılara daha erişilebilir hale getirmek için değiştiriliyor. Yeni özellik şimdi yalnızca Windows 10 test kullanıcıları için mevcut, fakat 2021’de güncelleme ile tüm Windows kullanıcılarına ulaştırılacak gibi görünüyor. Bu yeni özelliğin çalışması için kullanıcıların ilk kez Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi ya da daha yenisini yapmış olmaları gerekiyor.

Windows Dosya Kurtarma aracı, işletim sisteminin önizleme sürümlerinde bir süredir var (doğrusu 2020 ortalarından beri) oysa bu yeni güncellemeyle Microsoft onu daha kullanıcı dostu ülkü getiriyor. Muavin programın en büyük dezavantajı grafik kullanıcı arabirimine sahip olmaması. Yani komut satırından çalışıyor. Ancak burada yapılan ayarlamalar uygulama kolaylığı cephesinde de ilerlemesini sağladı.

Microsoft, yardımcı programın onarılmış sürümünün iki basitleştirilmiş kurtarma modu sunduğunu açıklıyor, bunlardan biri NTFS sürücülerinde çabuk dosya kurtarmaya olanak tanıyan “alışılagelmiş mod”. Bir dosyayı silip, ardından çöpü boşaltmanızdan kısa bir süre daha sonra dosyayı geri edinmek istiyorsanız, bu seçeneği kullanabiliyorsunuz.

Keza, öteki dosya sistemleri (yalnızca NTFS değil) için geçerli olan bir “kapsamlı mod” olacak ve dosyayı yanlışlıkla sildikten sonra uzun vakit geçmiş olsa bile daha derin dosya kurtarma işlemleri gerçekleştirilebilecek. Kapsamlı kurtarma seçeneği, bozuk sürücüler (akıl kartları ve diğer depolama türleri de dahil) gibi çetrefilli sorunları çözmek için de kullanılabilecek.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 496
Cevap bırakın