Keza Google Play, ayrıca de App Store

Keza Google Play, ayrıca de App Store

Keza Google Play, ayrıca de App Store

ABD kongresine gerçekleştirilen baskının ardından, sosyal ağ devleri, 20 Ocak’ta sorunsuz bir başkanlık değişiminin sağlanması için adımlar atmaya devam ediyor. Google, kendisini Twitter’a bir alternatif olarak görebilen ve “açıklama özgürlüğü sosyal ağı” olarak tanıtan Parler’ı Play Store’dan kaldırmaya karar verdi.

Google’ın kararı, saldırıdan bir gün daha sonra, teknoloji devinin uygulamayı Play Store’dan kaldırdıktan sonra Parler’a bir bildirim göndermesiyle geldi. Şirket, “bu devamlı ve ivedi ulus güvenliği tehdidini” ele almak için bir denetleme planı oluşturana dek Parler’ın Play Store’da askıya alınacağını belirtti.

Parler ambargosu” yalnızca Google ile de sınırlı kalmadı. Apple da Parler’a bir yoklama planı geliştirmeleri için 24 saat veren bir bildirim gönderdi ve bu sürenin sonunda kullanım App Store’dan kaldırıldı. Apple, Parler hizmetindeki sakıncalı içerikle ilgili çok sayıda şikayet aldığını belirtti. Bunların aralarında Washington DC’de 6 Ocak 2021’de can kaybına, fazla sayıda yaralanmaya ve mülkün imha edilmesine yol açan yasa dışı faaliyetleri hazırlamak, koordine etmek ve kolaylaştırmak bulunuyor.

Parler’in CEO’su John Matze, sosyal ağ platformunda şu açıklamayı paylaştı: “Rekabete tutarsız aktörlerin baskısına boyun eğmeyeceğiz! Kurallarımızı şiddete ve yasadışı faaliyetlere karşısında uygulayacağız ve tekrar tekrar uyguladık. Lakin politik olarak, ifade özgürlüğünden korku eden politik olarak motive olmuş şirketler ve otoriterlerin baskısına hayır diyoruz! “

Geçtiğimiz Çarşamba günkü saldırının ardından, Facebook, Twitter ve Twitch gibi dağıtılmış sosyal ağ platformları, Başkan Donald Trump’ın hesabını geçici olarak askıya almıştı. Twitter, sonra aldığı yeni bir kararla Trump’ı kalıcı olarak yasaklamaya karar verdiğini açıklamıştı.  

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 539
Cevap bırakın