Linkedin’den Türkiye kararı

Linkedin’den Türkiye kararı

Linkedin'den Türkiye kararı Linkedin’den Türkiye kararı…Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter’da yaptığı açıklamada, “sosyal ağ yasası” olarak aşina 7253 sayılı Kanun’un 1 Ekim 2020’de yürürlüğe girdiğini, bu kapsamda Türkiye’de jurnal erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağların vekil ataması gerektiğini vurguladı. Peki, temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağı ne zaman başlıyor? İşte ayrıntı:

LINKEDIN  TEMSİLCİ ATAYACAĞINI AÇIKLADI

Işlem içinde VK, Google (YouTube) Tiktok, Dailymotion’un vekil atadığını belirten Sayan, “Konuya ilişkin reklam yasağı uygulamasının Resmî Gazete’de yayımlanmasına günler kala LinkedIn de ülkemize delege atayacağını açıkladı. sosyal medya sağlayıcılarının delege bildirimleri bizi mutlu ediyor. Öteki sağlayıcılardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz.” dedi.

Türkiye’deki vatandaşların tıpkı Avrupa Birliği vatandaşları gibi taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi şikayetlerini artık direkt muhataplarına ileteceklerini söyleyen Sayan, sağlayıcıların da vatandaşların taleplerini en süratli şekilde çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

REKLAM YASAĞINI BÜTÜN KURUMLAR DENETLEYECEK

Sayan, “Sağlayıcılara çağrımız reklam yasağı ya da bant daraltma cezası gelmeden temsilcilerini ülkemizde görevlendirmeleri.” dedi ve reklam yasağı uygulamasını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı Aidat Denetleme Kurulu ile ilgili tüm halk kurumlarının denetleyeceği bilgisini verdi.

TEMSİLCİ ATAMAYAN AĞLARA REKLAM VERENE DE CINAYET VAR

Delege atamayan sosyal ağ ağlarına reklam veren şirketlere hem canice kesileceğini bildiren Sayan, “Daha önce de belirttiğimiz gibi amacımız ne sosyal medya sağlayıcılarının ne de vatandaşlarımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmaları. Bizler sadece ve sadece ikircikliğin (ayrımcılık) ortadan kalkması ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini istiyoruz.” dedi.

Linkedin’den Türkiye kararı 

Sayan’ın twitter hesabından paylaştığı grafikte şu bilgiler yer alıyor:

Linkedin’den Türkiye kararı Temsilci bildirmeyen sosyal medya sağlayıcılara ikinci kez bahşedilen yönetimle ilgili para cezasının gerisinde 30 gün içinde yükümlülükler yerine getirilmezse reklam verilmesi yasaklanacak. Reklam yasağı 19 Ocak 2020 itibarıyla geçerli olacak. Reklam yasağı kararından itibaren 3 ay içinde yükümlülükler yerine getirilmezse internet trafiği bant genişliği yüzde 50 daraltılacak. Yükümlülüğe uymamakta ısrar eden sosyal medya sağlayıcının internet trafiği bant genişliği yüzde 90 daraltılacak. Yükümlülüklerini yerine getirmeyi kabul eden ve Türkiye’ye temsilcilik açmayı kabul eden sosyal ağ sağlayıcılarına kesilen yönetimle ilgili para cezalarının dörtte biri tahsil edilecek, reklam yasağı kaldırılacak ve internet trafik bant genişliğine yapılan müdahale de sonlandırılacak.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 897
Cevap bırakın