Lol Chat Nasıl Açılır?

Lol Chat Nasıl Açılır?

Lol Chat Nasıl Açılır?

Lol Chat Nasıl Açılır? League of Legends oyunu dünyada çok popüler olan bir MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) oyunudur ve ülkemizde çok fazla kitle edinmiştir. Her yaştan oyunculara sahip olan League of Legends oyunu çok eğlenceli bir oyundur. League of Legends, 27 Ekim 2009 tarihinde çıkmış çok oyunculu bir strateji oyunudur.

Oyundaki amaç farklı özelliklere sahip olan karakterleri kullanarak karşı takımın karargahını yıkmaktır. Fakat karargahı yıkmadan önce kuleleri yıkmak zorunludur. Takımda olması gereken 5 rol vardır. Bunlar: ADC (Attack Damage Carry) yani saldırı gücü taşıyıcısı, Support (Destek), orta koridor, üst koridor ve ormancıdır. Oyunda iki adet destansı canavar vardır. Bunlar Baron Nashor ve Ejderha’dır.

 

 League of Legends Oyununda Sesli Sohbet Nasıl Açılır?

Herkesin de bildiği gibi League of Legends, 5’er kişilik takımlardan oluşan, 10 kişiyle oynanan bir strateji oyunudur. Bu yüzden takımın birbirleriyle iletişim halinde olmaları çok önemlidir. LoL Chat’i kullanabilmek için 5 kişi bir grup olarak oyuna girmelidir. Aksi takdirde LoL Chat, kaç kişi aynı grupta oyuna girdiyse onların arasında konuşabildiği bir grup açar. Eğer ki 5 kişi de aynı gruba girdiyse ve herkesin de mikrofonu ve hoparlörü varsa, sağ alttaki mikrofon işaretine tıklayıp LoL Chat‘e rahatlıkla bağlanabilirler ve oyunda hep birlikte kuvvetli bir strateji kurabilir, sohbet edebilirler.

 

 League of Legends Oyununda Hangi Rütbeler Vardır?

Lol Chat Nasıl Açılır? Bu oyunda birçok rütbe bulunmaktadır. Bunlardan en düşük olandan en yükseğe sırasıyla Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk ‘tur. Her küme kendi içerisinde 4 adet alt kümeyi bulundurur. Bunlar düşükten yükseğe doğru IV, III, II ve I’dir. Bir alt kümeden üst alt kümeye atlamak için 100 Lig Puanı kazanmak gerekir.

Eğer ki 0 Lig Puanınız varsa ve bir dereceli maç kaybederseniz yüksek ihtimalle bir alt kümeye düşersiniz. Lig puanı kazanmak için dereceli maça girip kazanmalısınız. Örneğin, Altın 1 iken 100 Lig Puanına ulaşır iseniz 5 maçlık bir seriye yükselirsiniz. 5 maçın 3ünü kazanırsanız otomatik olarak Platin 4 rütbesine yükselirsiniz. Bu her rütbede aynıdır ve değişmez. Örneğin, Platin 4 rütbesindeyseniz ve 0 Lig Puanı’na sahipseniz, ardarda 3 maç kaybederseniz tekrardan Altın 1 rütbesine düşersiniz.

 

 League of Legends Oyununda En Yüksek Level Kaç?

Gülüm SohbetLeague of Legends oyununda bir level sınırlaması bulunmamaktadır. Eski sezonlarda maksimum 30 levele kadar yükselebiliyorken, artık bunun bir sınırı bulunmuyor. Fakat karakter ustalık seviyeleri en yüksek 7 seviyeye kadar çıkıyor. Bir karakter ile oynuyorsanız ve bu karakterde usta olduğunuzu başkalarına da göstermek istiyorsanız Ganimet bölümünden karakterinizin ustalık seviyesini kolayca yükseltebilirsiniz. Ustalık seviyenizi yükselttikten sonra oyun içerisinde o karakteri oynarken CTRL + 6 kısayolunu kullanarak karakterinizin o anki ustalık seviyesini herkese gösterebilirsiniz.

 

AutoMatiC 1124
Cevap bırakın