Monster Gaming Lab’ta yeni dönem!

Monster Gaming Lab’ta yeni dönem!

Monster Gaming Lab'ta yeni dönem!

Monster Notebook bünyesinde geçtiğimiz Eylül ayında kurulan Monster Gaming Lab‘ın birinci dönem programı tamamlandı. Sekiz hafta süren kuluçka programının ardından oyunlarını tamamlayan girişimler, geliştirdikleri oyunları pazara tanıtmaya hazır. Monster Gaming Lab’ın ikinci dönemi için 15 gün sürecek çağrı dönemi ise 7 Ocak itibariyle başladı. 

22 Ocak’ta sona erecek dilekçe döneminin arkasından başvurusu kabul edilen girişimler, ay sürecek programa bulunma üzere jüri sunumlarına eğlence edilecek. Jüri değerlendirmesinde birincil sıralamaya giren beş ekip ise programa kabul edilerek ekosistemin önde gelen isimlerinden mentorlük ve oyun profesyonellerinden eğitim alacak. Girişimlerin ihtiyaçları doğrultusunda yazılım ve ekipman ekipmanlarıyla destekleneceği program sürecinde takımlar geliştirdikleri oyunları her hafta deneme etme fırsatı bulacak. 

Monster Gaming Lab programında başarılı olup anlaşmalı yayıncıların satın alma kararı verdiği stüdyolara ise 100.000 dolar galibiyet primi verilecek. 

Sekiz haftada 40 oyun geliştirildi

Birinci turda takriben 250 ekip başvurusu arasından jüri değerlendirmesini başarıyla geçen Friends Together, Crewars, Splash Games, Movel Games ve Quarter Pixels takımları sekiz haftalık sürecin sonunda toplamda 40 oyun geliştirdi. 

Ekosistemin tecrübeli isimlerinden birebir mentorlük ve eğitim bölge girişimlere hem yazılım ve teçhizat desteği, ofis desteği, bulut teknolojisi desteği, yayın ve test desteği ve maaş desteği sunuldu. 

Birinci turun tamamlanmasına ilişkin değerlendirmede yer alan Monster Notebook Oyun Projeleri Yöneticisi Kayra Keri Küpçü, “Monster Notebook olarak oyun fikirlerinin ortaya çıktığı, geliştirildiği ve oyun dünyasıyla paylaşıldığı bir etraf meydana getirmek nedeniyle hayata geçirdiğimiz Monster Gaming Lab’ta birincil turu tamamladık. heyecan verici projelerin üretildiği program baştan başa takımlar en çok gereklilik duydukları alanlara özel olarak programlanmış yoğun bir eğitim sürecini tamamladı. Girişimcilere karşın kişi ve takım tanıma atölyelerinin de gerçekleştirildiği program boyunca ekiplerin oyunlarını geliştirmek için gereksinim duydukları her konuda yardım sağlandı. İlk dönemin sonunda toplamda 40 oyun geliştirildi. 

Tüm ekipleri ve bu denli yoğun bir programın en yüksek verimle yönetilmesini karşılayan Monster Gaming Lab koordinatörlerini kutlarım. Ayrıca, sekiz hafta baştan başa çok değerli deneyimlerini ve uzmanlıklarını girişimcilerle paylaşan mentorlerin ve eğitimcilerin katkıları fazla anlamlıydı, her birbirine bir bir teşekkürlerimizi sunarız. İlk dönemini başarıyla tamamlayan girişimlerle 4 ay sürecek ikinci dönemde de beraberiz. Ekipler bulut, yazılım, ekipman, çalışma alanı, maaş, eğitim ve mentorlük gibi tüm desteklerden yararlanmaya devam edecekler. İhtiyaçlar farklılaştıkça, alacakları eğitimlerin içeriği de bir üst seviyeye çıkacak. Bütün bunların açık havada ekiplere olağanüstü bir fırsat daha sunuyoruz. Monster Gaming Lab programında başarılı olup anlaşmalı yayıncılarımızın satın alma kararı verdiği stüdyolara 100.000 dolar galibiyet primi verilecek” dedi. 

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 552
Cevap bırakın