Ombre ve Ahmet Çoban

Ombre ve Ahmet Çoban

Ombre ve Ahmet Çoban

Ombre ve Ahmet Çoban…Kuaför ve çekicilik salonlarının pandemi döneminde uzun bir süre kapalı kalmasının peşinde tekrardan hizmete girmesi ile birlikte birçoğumuz gidip gitmemekte belirsiz kaldık. Bu dönemde Sevgili Ahmet Çoban, Garage Hair Repair Studio’da almış olduğu önlemlerle yine kadınların imdadına yetişmiş oldu. Geçen hafta Levent şubesine uğradığımda ben bütün işlemlerimi dışarıda ve hijyenik bir şekilde memnuniyetle yaptırdım. Müdavimleri iyi bilir ortam her zaman neşeli ve samimidir.

sırası gelmişken son zamanlarda Ombre uygulaması ile TV’de benim de izlediğim bir yarışma programında Ahmet Çoban’dan bahsediliyordu. Kendisinin de paylaşımını görünce bende sizlerle paylaşmak istedim.

Mynet Sohbet

İşte Sevgili Ahmet Çoban’ın Ombre ile ilgili yazısı

Geçtiğimiz günlerde tekrar tekrar birkaç mesaj aldım, hepsi benzer şeyi söylüyordu. Kuaförlükle ilgili TV programında bir yarışmacı Ombre’yi Türkiye’de ilk uygulayanın kendisi olduğunu söyleyince diğer bir yarışan da “orada dur, azıcık ileri gittin, Ombre’yi ilk uygulayan Ahmet Çoban’dır” diyor. Videosunu izlemek beni duygulandırdı bunu da itiraf etmek isterim. Çünkü hem başarınızla anılmak güzel hem de bir meslektaşınızın adamakıllı kompleksten uzakta olarak size övgüde bulunması nadir ve hoş bir şey. Beni öyle ya da böyle tanıyanlar, kötü rekabettense paylaşıma, takviye olmaya ve iyi niyete ne dek siklet verdiğimi bilir.

Neyse Ombre konusuna geri dönersek…

Uygulamalarımız fazla çeşitlendikçe Ombre geriye doğru atıldı ya da Brushlight, Facelight gibi teknikler onun yerine aldı gibi geliyor belki ama Ombre hala benim göz bebeğim olan uygulamalardan. Benimle anılması da doğrusu bir rastlantı sonucu olmadı. Size hikayesini kısaca anlatmak isterim.

Ombre ve Ahmet Çoban…Bundan 7-8 yıl önce iki renk uygulamalar konusunda azıcık daha hedeflemek gerektiğini düşünüyordum çünkü çoğunlukla uygulamaya alıştığımız teknikler istediğim değin doğal olmuyordu. Birçok zaman bant görüntüsü, sert geçişler, düşey olarak açık ve koyu tonların arası çok açık sonuçlar çıkıyordu. Fakat baktığınızda doğada hiçbir şey tek renk değil ve içinde bu değin belirgin geçişler de değil. Degrade dediğimiz koyudan açığa giden bir görünüm var. Örneğin sonbaharda rengi kızaran yapraklar, gün batımı… ya da çocukken saçlarımızın güneşe verdiği doğal tepki gibi.

Zurna Sohbet

İşte tüm bunlardan çıkışla 2011 senesinde yeni bir tekniğin denemelerini yapmaya başladık. Bundan Böyle kendimizi uygulamaya hazırlanmış hissettiğimizde de Ombre tekniğini müşterimizle tanıştırdık. Zamanla bundan başka “Sombre” gelişti. Sombre’nin açılımı fiilen Soft Ombre. Yani daha yumuşak geçişler ve birbirine daha yakın tonlarla uygulanan bir Ombre versiyonu. Bir dönem sonradan tip kitlemizin de yardımı ile organik olarak Ombre sosyal medyada birincil yayılan kuaför tekniklerinden biri oldu. Bu Nedenle Türkiye’de ismim Ombre’ye beraber anılmaya başladı.

Daha Sonra keza Ombre’nin başarısından aldığım şevkle keza de daha gidilebilecek yolun olduğunu düşünerek denemelere devam ettim ve patentli fırçası ile Brushlight’tan Facelight’a, saydam boyadan Desert inkar’e ve kurşuniye çoğu teknik ve renk geliştirdik. Ama beni sektörde fazla öbür bir konuma getiren Ombre’nin markamın içindeki yeri her zaman çok farklı olacak.

Sevgilerimle,

Ahmet Coban

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 745
Cevap bırakın