Rüyada Etap Görmek

Rüyada Etap Görmek

Rüyada Etap Görmek

İnsanın ömrü ve geçim vasıtalarıdır. Bacaktakı çekicilik ve sağlamlı dünyayığının iyiliğine, ömrün bereketine, Kıllı etap borçlanmaya, Çarpık ayak harama göz dikmeye,

Bacağın demirden olduğunu görmek uzun ömre, ağaçtan olduğunu görmek az geçime ve tembellliğe, Bacağın sırça, porselen ve diğer ivedi kırılan şeylerden meydana geldiğini bakmak ecelin yaklaşmakta olduğuna ya da dünyalıktan bir zarara,

İki bacağın kırılması dünyalığın gitmesine ya da ayağı yerden kesecek seyahat ya hut oluşturacağı hayra karşılıkilahi hoşnutluğa ermesine,

Tek bacakla yürümek ve tek bacağın kırılması malın yarısına gelecek zarara ya da ömrün yarısına gelmiş olmaya, Güzel but verilecek hediyenin makbul olmasına ya da güzel bir armağan gelmesine,

Bacakların ecis bücüş olması ve birlirine dolaşması bezginlik ve korkuya, Bilinen bir kadının bacağını bakmak , sözkonusu kadınla veya diğer biriyle evlenmeye,

Kadının kendi bacağını açılmış görmesi daha iyi bir duruma gelmesine veya elde olanlardan daha bahtı açık bir şeye nail olmaya,

Kadının bacağında gördüğü kıllar onun dünyalığına gelecek zarara, ona yapılacak hileye veya uygun olmayan halden hidayete ermeye, Hayvan bacaklarının etli yerleri mal ve ganimete, ince yerleri babasız malına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Uyluk.)

Güzel ve şekilli bacaklar görme sevinç ve dost edineceğinizin habercisidir. Hastalıklı veya özürlü bacaklar, yoksulluk ve hayal kırıklığı demektir.

Güzel ve şekilli bacaklar, mutluluk ve iyi arkadaşlar edinileceğinin işaretidir. Hastalıklı ya da özürlü bacaklar fakirliğe ve hayal kırıklığına muhabere eder.

Ayak pak ve çıplak ise sıkıntıdan kurtulup, feraha çıkılacağına işarettir. Ayak kirli ve kıllıysa büyük bıkkınlık olarak yorumlanır.

Rüyada bacak görmek hayirli degildir. Hayatinizda istediginiz ve olmasini özlem ettiginiz seylere asla kavusamayacaginiza, zayif ve kuru bacakli bir kimse görmek, fazla zayif ve kudretsiz bir duruma düseceginize de yorumlanir.

Ayak incinmesi üzüntü ve üzüntüye, kendinizi kesilmiş bacakli görmek neseye ve sevince, güzel bacaklariniz olup da dostlarinizin ve ailenizin etrafinda, eskisi gibi dolastiginizi görmek, sevilmediginize isarettir. Rüyada ayak ve baldir görmek; geçimini sağlama, iş ve zor ile yorumlanir.

Cabir ül Magribî ye göre: erkegin ayak ve baldiri kadin ile, kadinin but ve baldiri erkek ile kiyaslanir. Bacaginin baska bir bacakla dolastigini görmek ölüm alametidir.

Baldirin güzel oldugunu bakmak, mekruh ve kötü bir is yapacagina delalet eder. Bacaginin bir madenden ya da tahtadan oldugunu görmek, geçim hususunda bas vurdugu yerlerden eli bos dönecegine, bacaklarini egrilmis olarak görmek, malinin zarar olacagina, bacaklarini kalin ve kaslı bakmak, basariya; bacaklarini titreyen görmek geçiminde aciz olduguna isarettir.

Es Salimî ye tarafından: Rüyada etap bakmak yolculuga yorumlanir. Rüyasinda bacaklarinin agridigini bakmak,düsündügü yolculuga çikamayacagina ,bacaklarinda kirik oldugunu bakmak çikacagi yolculuktan geç dönecegine isarettir.

Bir bacaginin kesik oldugunu görmek, bir yolcu bekliyorsa gelmeyecegine ya da geç gelecegine; iki bacagini indirimli görmek beklediginin öldügüne; koltuk degnegi ile yürüdügünü fakat bacaklarinin titredigini görmek, hastalanacagina; bacaklari üstüne bir sargi sardigini bakmak, uzakta bir yerden bir haber alacagina ve bir yolcusunun gelecegine delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada bir kadinin bacagini görse ve sonra da onu tanisa, o kimse gördügü kadinla ya da baska bir kadinla evlenir.

Rüyada bacaginin açildigini gören kadin, bulundugu durumdan daha iyi bir duruma, ve elinde bulunan seyden daha hayirlisina kavusur. Rüyada bacaklarinin fazla killi olduklarini gören kimse, çokça borçlanir ve ölümü de hapiste olur. Rüyada bacaginin egri oldugunu görmek, rüya sahibinin zina etmesine isaret eder.

Rüyada bacaginda noksanlik görebilen sahsin güvendigi malinda meydana gelecek noksanliga isaret eder. Ara Sıra de bu noksanlik o sahsin ömründe olur. Rüyada tek ayagi üzerinde yürüdügünü görebilen kimsenin, malinin yarisi gider. Iki bacaginin da kirildigini görebilen kimsenin tüm mali gider.

Bazen de bu rüya, o kimsenin ölecegine isaret eder. Bir sahsin rüyada bacaklarinin güzel ve etli oldugunu görmesi, o sahsin armağan olarak birisine gönderecegi ya da bir baskasinin kendisine gönderecegi seyin iyiligine isaret eder.

Kadin rüyada bacaklari üzerinde sik ve kalin killar görmesi, onun perisan olacagina, kocasi veya mülkü hakkinda, kendisine yapilacak hileye isaret eder.

Bazen de bu rüya sirlarin açiga çikmasina ve kötü düsüncelerden sonra hidayete kavusmasina isaret eder. Rüyada bacaklarin açilmasi. rüya sahibinin namazini terk etmesine ve azizken zelil olmaya isaret eder.

Bir baska rivayete görede ;Rüyada görülen bacaklar, insanin ömrü ve geçiminde istinat edecegi yerdir. Rüyada baldinnin demirden oldugunu görebilen kimsenin, ömrü uzun olur.Bacaklarinin camdan oldugunu görebilen kimsenin, eceli yaklasir.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 506
Cevap bırakın