Samsung’dan müthiş dijital kokpit

Samsung’dan müthiş dijital kokpit

Samsung'dan müthiş dijital kokpit

Samsung, bağlı otomobiller için yeni nesil dijital kokpitini tanıttı. Yeni cins dijital kokpit dev ekranlara sahip. Samsung bu kokpite, pek de yaratıcı olduğunu söyleyemeyeceğimiz bir ad vermiş: Digital Cockpit 2021.

Harman’ın otomotiv teknolojisinden zor bölge Digital Cockpit 2021, otomobilin içinde ve dışarıda ansızın fazla ekranla birlikte geliyor. 5G bağlantısını destekliyor, gelişmiş emniyet ve rahat bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Şirket, bağlantılı arabaların sadece ulaşımla sınırlı kalmamasını, herkes için kuytu günlük hayat alanları olmasını istiyor. Aracın içindeki dev gösterge paneli ekranı QLED teknolojisinden baskı alırken, orta konsolda da bir OLED panel kullanılıyor. Aracın dıştan, ön tarafında, yayalara uyarılar bildiren bir MicroLED panel bulunuyor.

Medya ve oyun modları

Özel bir medya modu, yoklama panelindeki ekranın tamamını kullanıyor. Oyun modunda, iki stereo hoparlör, akıcı bir ses deneyimi sunmak için koltuk başlarından dışarı çıkıyor. Gezi sırasında fotoğrafları ve videoları düzenleme imkanı veren Creator Studio uygulaması da sisteme dahil edilmiş. Arka koltuktaki ek büyük boyutlu ekran, yatay ve dikey modlar aralarında geçiş yapabiliyor. Yolcular, Galaxy akıllı telefonları ya da tabletleri aracılığıyla Kablosuz DeX kullanarak bu ekrana bağlanabiliyor ve otomobili bir mobil iş istasyonuna dönüştürebiliyor.

Samsung Dijital Cockpit’in ayrıntılarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

 

Digital Cockpit 2021 (Long version)Digital Cockpit 2021 (Long version)All services, products and images are simulated for demonstration purposes only.

Samsung’un Digital Cockpit 2021’i, yakındaki araçları ve yayaları tanımak için arabanın dışına yerleştirilmiş dört 360 derecelik kamera kullanıyor. Otomobili sürerken ilave istatistikler ve uyarılar uygulamak için derin öğrenme algoritması entegre edilmiş. Yeni tür Digital Cockpit hem Samsung Health özelliğine sahip. Bu nitelik bir sürücünün enerji, duygu ve stres seviyelerini, yürek atışı bilgilerini kullanmak için Galaxy Watch ile senkronize oluyor. Şoför bezginlik göründüğünde, yan araç sürücüye ara vermesini ve azıcık dinlenmesini öğüt ediyor.

Güvenlik ön planda

Arabanın önünde yayalar algılandığında, otomobil hoparlörleri ve dış ekranı kullanarak sesli ve görsel uyarılarla onları bilgilendiriyor. Dikiz aynası yerine bile ön camın üstteki tarafına yerleştirilmiş bir ekran kullanılıyor. Bu ekranda hem yol ve hava durumu ile ilgili bilgilerin yanı sıra telefondan gelen bildirimler de görüntülüyor. Buna ek olarak, yerel haberleri ve maç sonuçları gibi öteki bilgileri de görüntüleme seçeneği bulunuyor.

Digital Cockpit 2021 sistemini çalıştıran donanım, Android ve Linux işletim sistemini aynı anda çalıştırabiliyor ve tüm bunlar, yerleşik 5G (daha alçak-6GHz ve mmWave) modem, GPS ve Wi-Fi bağlantısı taşıyan Samsung’un Exynos Auto V9 işlemcisi tarafından destekleniyor.

Şirket, Digital Cockpit 2021 göre desteklenen reel arabaları ne süre görebileceğimizi açıklamadı. Görünen o ki Samsung, otomotiv teknolojilerinin şirket için gelecekteki bir çoğaltma motoru olmasını istiyor.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 511
Cevap bırakın