Sohbet Nasıl Kurulur?

Sohbet Nasıl Kurulur?

Sohbet Nasıl Kurulur?

Sohbet Nasıl Kurulur? Sohbet bir veya birden fazla insanın oluşturabileceği işitsel veya görsel iletişimdir. Tek bir insan kendisiyle sohbet edebilir. Genelde kendisi ile konuşan insanlara ” Deli ” denebilir fakat tüm insanların içerisinde yaptığı konuşmada kendisi ile sohbet etmeye girer. Birden fazla kişi arasında da sohbet oluşturulabilir. Örneğin gündelik hayatınızda ki bir sorunu konuşabilirsiniz, kişisel bir planınızı tartışmanız, ülkenin durumu hakkında konuşmanız, herhangi bir şeyi eleştirmeniz sohbet etmeye girer.

 Sohbet konusu nasıl bulunur?

Sohbet Nasıl Kurulur?  Karşınızda ki herhangi bir insanın ilgisini çekecek bir sohbet konusu oluşturmak sanıldığından çok daha basit bir şekilde yapılabilir. Sohbet kuracağınız kişinin ilgi alanlarını öğrenmelisiniz. Sonra o ilgi alanı ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Sonra en kolay yolu o konu ile alakalı o kişiye soru sormaktır. Örnek verecek olursak bilgisayar oyunu oynayan birisi ile sohbet etmek için oynadığı oyun hakkında bilgi toplamalısınız.

Belki de o oyunu oynamalı ve oyun içinde onun bilebileceği kesin bir konuyu gidip ona sorabilirsiniz. Bu şekilde karşınızda ki kişi ile konu üzerinde sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca onun profesyonel olduğu bir konu üzerinde olduğunuz için sohbetten sıkılmayacak hatta ilgisini çekecektir. Ondan bu konu için özel olarak yardım da isteyebilirsiniz. Küçük istekler büyük arkadaşlıkların sağlam temellerini oluşturur.

 Nasıl daha etkili konuşmalar sergileyebilirim?

Sohbet Nasıl Kurulur? Karşınızda ki insanın ilgisini çekmeyecek konular seçmeniz onun çabucak oradan uzaklaşma isteğini uyandıracak veya konuyu kapatmak için kısa olacak cevaplar veya cümleler kurmasına neden olacaktır. Karşınızda ki kişiye etkili bir konuşma sergileyebilmek için ilk öncelikle onun ilgilendiği bir konu bulmalı, etkileyici bir ses tonu ile konuşmalı, beden dilinizi iyi kullanmalı, yerinde ve iyi sorular sormalı, karşınızda ki kişinin görüşünün aksini çok fazla iddia etmemeli (haksız olsa bile) senin görüşün tabi gibi cümleler kurmalı, küçük ve onu yormayacak isteklerde bulunmalı, küçük teşekkür hediyeleri sunmalısınız. Basketbol oynayan birisine basketbol topu hediye etmek onu çok mutlu edecektir.

Aynı zamanda sürekli basketbol oynayan birisinden bu konu üzerinde basit atış tekniklerini göstermesini istemeniz de onu mutlu edecektir. Övgü cümleleri kurmanız ayrıca sizinle vakit geçirdiği için onu daha çok mutlu edecek ve fazladan vakit geçirmeyi dileyecektir.

Sohbet Nasıl Kurulur?

 Onunla sohbet ederken başka bir şey ile ilgilenmemeli, onu dinlediğinizi bakışlarınızla, kafa hareketlerinizle ve sözlerinizle belli etmeli, desteklemelisiniz. Karşınızda ki kişinin sorduğunuz sorulara göre tepkisini ölçmeli sohbeti başta kısa tutmalı ve hoşlanmadığı konuları değiştirmelisiniz. Bu şekilde uzun süreli ve iyi bir sohbet başlangıcına adım atmış olursunuz. Ayrıca eğer yeterince iyi bir sohbet başlatırsanız, kısa süre içinde o da sizinle sohbet etmek için sizi arayabilir, yanınıza gelebilir ve sizinle sohbet etmek isteyebilir. Bu şekilde üstünüzde ki ağırlıkta kalkar ve istediğiniz sohbeti istediğiniz konu üzerinde rahatça oluşturabilirsiniz.

 

AutoMatiC 844
Cevap bırakın