Suni akıl “KAFES” ve “KEP” suçları aydınlatıyor

Suni akıl “KAFES” ve “KEP” suçları aydınlatıyor

Suni akıl

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı’nın kabahat ve suçlularla mücadelede “KAFES” ve “KEP” adlı yapay zeka yeteneklerini de kullanarak yürüttüğü incelemeler neticesinde 2020 yılında bir önceki yıla göre hırsızlık suçları yüzde 30 azalırken, ışıklandırma oranı da yüzde 60 seviyesinden yüzde 90 seviyesinin üzerine çıkarıldı.
Merkez ilçeye ast Kızıldere köyünde S.K isimli şahsın evinden 4 adet demir kapı, 3 adet soba, 3 adet güneş enerjisi paneli, 1 adet çekirdek ayıklama makinası, 1 adet çamaşır makinası, 1 adet araç yıkama pompası çalışması üzerinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatıldı.

KAFES” ve “KEP” yapay akıl yetenekleri kullanıldı

Şüpheli kişileri ve çalınan eşyaları bulmak için Jandarma Genel Komutanlığının geliştirdiği “KAFES ve KEP” yapay zeka yetenekleri de kullanılarak bölgedeki emniyet kameralarından arama yapıldı. Yapılan teknik ve fiziki arama sonucunda Ş.Z. ve G.Z. kadar çalındığı saptandı. Jandarmanın yaptığı operasyon neticesinde şüphelilerin konut ve eklentilerinde arama yapıldı. Çalınan malzemelerin önemli bir kısmı ele geçirildi. Geri kalan malzemelerin ise Ankara’nın Bala ilçesinde bir hurdacıya satıldığı belirlendi.

1 güvenilmez tutuklandı

Geçmiş tarihlerde değişik hırsızlık suçlarından belirtilen olduğu anlaşılan belirsiz şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Laf konusu şahıslardan G.Z. adli yoklama şartıyla hür bırakılırken, öteki değişken Ş.Z. de tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Hasan Ay

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 547
Cevap bırakın