Televizyon, yatağa “girdi”

Televizyon, yatağa “girdi”

Televizyon, yatağa

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden LG Display, geliştirdiği televizyonlarla şaşırtmaya devam ediyor. Daha önce “bükülebilir” televizyonunu tanıtan Güney Koreli şirket, hemen de, yatağın ayak ucuna gizli bir “transparan” televizyon çalışmasında bulunuyor.

LG, CES 2021’de saydam televizyon konspetini tanıttı. Şu lahza prototip aşamasında olan bu televizyon, yatağın bacak ucuna gizli bir şekilde yer alıyor. Kullanıcı yatağa uzandığında üçgenin taban olmayan kenarı ucundan açılabilen televizyon, saydam panel tasarımıyla da fark yaratıyor.

55 inç büyüklüğünde tasarlanan transparan OLED’in birincil prototipi, ayrıca “ses çözümü teknolojisini” de çerçeveye gömülü şekilde üstünde bulunduruyor. Jong-sun Park, LG Display’in geliştirdiği bu teknolojinin, mevcut ekran paradigmasını değiştirebilecek yeni tür bir ekrana dönüşeceğini ifade ederken, bu televizyonların birincil etapta özellikle lüks otellerde kendine yer bulacağı muhakkak gibi.

Oysa şirket bu televizyon tasarımının evlerde ve restoranlarda da ayrı şekillerde kullanılabileceğinin altını çizerken, hatta toplu nakliye gibi kamuya açık yerlerde de kullanılabileceğini ifade ediyor. Transparan televizyonun hayata ne vakit geçeceğini ve ne kadara mal olacağını belirten bir bilgi ise şimdilik değil.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 653
Cevap bırakın