Windows 10X internete sızdı

Windows 10X internete sızdı

Windows 10X internete sızdı

Windows 10X‘in az kalsın yeniden bir sürümü internete sızdı ve genel olarak bakıldığında epey etkileyici görünüyor. Oysa dıştan bakıldığında böyle görünen şart, ayrıntılara girildiğinde bir takım kullanıcılarda hayal kırıklığına neden olabilir. Windows Central’dan Zac Bowden, işletim sisteminin yeni sürümünü deneme ettiği bir video yayınladı. Video, yeni işletim sisteminin nasıl olacağını merak edenler için fazla manâlı bilgiler içeriyor.

Bilmeyenler için söyleyelim, Windows 10X, Microsoft’un masaüstü işletim sisteminin sade ve hafif bir sürümü. böylece, beklediğiniz gibi, arabirim bildiğimiz Windows 10’dan fazla daha minimalist bir yapıya sahip.

Bowden’in aşağıdaki videosunda görebileceğiniz gibi, Başlat menüsü bundan böyle sol altta yer olmak yerine ekranın aşağı, ortada duruyor. Uygulamaların, son kullanılan dosyaların bir listesini içeriyor ve tepede bir web arama kutusu bulunuyor. Windows 10’da görülen canlı simgeler ve arabirimi karmaşık ayla getiren öteki öğeler saklanmış ve arabirim Chromebook’ların kullandığı modern sistemine daha aynı bir ışık halkası getirilmiş.

 

Windows 10X - Official Release DemoWindows 10X – Official Release DemoA near final build of Windows 10X has leaked. Here’s our first look beygir what Windows 10X is going to be like when it launches on single-screen PCs later this year! Subscribe to our Youtube channel: Follow düşünce on social media: Facebook: Instagram: Twitter: May contain affiliate links. See Mobile Nations’ disclosure policy for more details:

Benzer şekilde, uygulamaları çalıştırmak ya da sabitlemek için kullanılan devir çubuğu simgeleri de bundan böyle solda değil, ortada duruyor. Sağdaki sistem çubuğu, sadece saat / tarih bilgisini gösterecek şekilde kısaltılmış, öteki simgeler Yeni Eylem Merkezi’ne taşınmış. Burada çabuk ayarlar paneli de yer alıyor ve adından da anlaşılabileceği sık kullanılan (Bluetooth bağlantıları gibi) seçeneklere ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Yeni dosya yöneticisi

Windows 10X ile beraber dosya yöneticisi de basitleştiriliyor. Burada OneDrive entegrasyonu öne çıkıyor. Her şey, bulutla senkronize olacak şekilde yapılandırılabiliyor, tek istisna “İndirilenler” klasörü. En büyük farklardan biri, artık Windows’a Microsoft hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor. Vaktiyle olduğu gibi yerel bir hesap oluşturup kullanamıyorsunuz. Bu, bazı kullanıcılarının rahatsız olacağı bir zorunluluk. 

Görülen o ki Windows 10X bundan böyle geleneksel 32 bit Windows uygulamalarını desteklemiyor. Bundan Böyle sadece evrensel çağdaş uygulamaları ve web uygulamalarını kullanabiliyorsunuz.

sizlere www.trendsohbet.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

AutoMatiC 640
Cevap bırakın