Zurna muhabbet odalari

Zurna muhabbet odalari

Zurna muhabbet odalari… 2000li senesinin başlangıcında yeni bir muhabbet akımı meydana çıktı. Bu akıma IRC ile muhabbet uygulamak dendi. IRC sistemi epey tüketimi kolay ve bunun beraberinde dahi insanların birbirleri ile haberleşme kurarak eğlenmesini gerçekleştiren bir sistemdir. En başlarda Avrupa ve Amerika ülkelerinde başlayan bu anlayış, sonrasında ülkemize de geldi. Birçok internet kullanıcısı IRC kavramının ne kavrama geldiğini ve IRC alt yapısını kullanan muhabbet portallarında nasıl Sohbet Chat yaparak dost edineceğini anlamaya başladı. 2000li senelerde başlayan akım 2005 senesi itibari ile bundan sonra süratli bir şekilde yayıldı. Pek çok internet sitesi, haber sitesi üstelik TV programlarında dahi bu sistemden söz edilir oldu.

Zurna Chat

IRC sistemini kullanan sitelerde bir de mirc indirme konusu ile ilgili birtakım veriler bulundu. Günümüzde hala Mirç sözcüğünün ne demek olduğunu bilmeyen birtakım şahıslar var. Bu kelimeyi izah etmek lüzum görülürse; IRC alt yapısını kullanan siteler de tıpkı muhabbet sayfasına ulaşmak için internet sayfasını açmaya lüzum duymadan yalnızca bir kereye has olarak indirilen uygulama ile birlikte muhabbet etme anlamını taşır. Bilgisayarlara indirilen bu uygulamanın namına Mirc denilmektedir.

Zurna muhabbet odalari

Zurna muhabbet odalari  mirc kavramı yayılmaya devam edince insanlar IRCden Sohbet etmek deyimi yerine; MIRCten muhabbet etmek deyimini de kullanmaya başladı. Ücretsiz olan bu uygulama bilgisayarlara hiç bir problem çıkarmayınca tüketimi dahi süregelen bir durum aldı. Bedava olmasından ötürü cümle alem kararsızlık etmeden mirc yüklemeye başladı. Zurna muhabbet sitesinden söz etmek lüzum görülürse; Türkiye’nin 1998’den bugünümüze uzanan ilk chat muhabbet sitelerinden birisi olduğunu eski mIRC kullanıcıları bilmektedir. Bugüne kadar ki niteliği ile güvenilen oluşunun beraberinde niteliğini kanıt etmiş muhabbet bölümünde önderlik eden bir mirc chat sitesi oluşumudur. Aynı vakitte Zurna sohbetBilişim ve Limited şirketinin sitesi olarak misafirlerine en nitelikli mirc sohbetlerini aktarmayı kendine vizyon edinmiştir.

 

AutoMatiC 933
Cevap bırakın